Bitomaty na celowniku ustawodawców | Wiadomości | CrypS.

Bitomaty na celowniku ustawodawców

Mariusz Przepiórka
bitomat

Eksperci przewidują, że operatorzy bitcoinowych bankomatów zostaną objęci bardziej restrykcyjnymi przepisami prawnymi. Kraje takie jak Kanada i Niemcy już podjęły działania zaostrzające wymagania związanych z zapobieganiem praniu pieniędzy. 

Według raportu CipherTrade w roku 2019 około 74% transakcji z amerykańskich bankomatów BTC wysłano poza granice kraju. Spółka wskazuje również, że 88% środków przesłanych z amerykańskich bankomatów do giełd kryptowalutowych wytransferowano poza granice. W świetle tych danych John Jeffries z CipherTrade przewiduje, że bitomaty wkrótce staną się przedmiotem regulacji prawnych. Podkreśla również, że jednolite przepisy są niezbędne, aby sektor kryptowalutowych bankomatów mógł się rozwijać.

CipherTrace opublikowała swój raport dwa dni po wejściu w życie nowych przepisów w Kanadzie. Zdaniem Francisa Pouliota z Bitcoin Foundation Canada nowe prawo w największym stopniu dotknie firmy, które wymieniają kryptowaluty na gotówkę. Przede wszystkim operatorów bankomatów kryptowalutowych, którzy muszą zgłaszać wszystkie transakcje o wartości co najmniej 10 tys. CAD. Według CoinATMradar, w Kanadzie działa obecnie 778 bitomatów.

Podobnych działań możemy spodziewać się także w innych krajach. W lipcu 2019 hiszpańska policja wskazywała, że takie bankomaty są białą plamą w regulacjach zapobiegających praniu pieniędzy. W listopadzie ubiegłego roku amerykański IRS zwrócił uwagę na kwestie podatkowe związane z nielegalnym użyciem kryptowalut, ze szczególnym uwzględnieniem bankomatów. Niemiecki BaFin w marcu tego roku podjął działania przeciwko operatorowi bankomatów kryptowalutowych shitcoins.club działającemu bez licencji.

bitomat
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.