Bitmain wstrzymuje sprzedaż koparek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Bitmain wstrzymuje sprzedaż koparek kryptowalut

Zerelik Maciej
farma bitmain okradziona z koparek

Bitmain Technologies Ltd., jeden z największych w branży producentów koparek do wydobywania Bitcoina, zawiesił sprzedaż swoich urządzeń. Wszystko ze względu na stanowisko Chin, które rozpoczęły walkę z kryptowalutami.

Bitmain poinformował wczoraj, że wstrzymał sprzedaż nowego sprzętu. Jako główny powód, firma podała 75-procentowy spadek cen koparek. Do wstrzymania sprzedaży doprowadził jednak splot różnych czynników. Colin Wu, chiński krypto dziennikarz poinformował, że powodem może być rosnący rynek używanych koparek (w związku z zakazem w Chinach). To również może mieć ogromny wpływ na sprzedaż Bitmain.

W ostatnim tygodniu chińscy górnicy Bitcoin zostali zmuszeni do zaprzestania działalności. Ostatnim regionem był Sichuan. Tamtejsze firmy energetyczne zostały „poproszone”, aby nie dostarczały energii górnikom z tej prowincji. Był to ogromny cios dla branży, ponieważ Sichuan znany jest z tego, że odpowiada za znaczną część mocy wydobywczej BTC. Wcześniej chińskie władze podjęły podobne kroki w innych prowincjach, m.in w Mongolii Wewnętrznej i Xinjiang.

Wydobycie Bitcoin wymaga ogromnej ilości energii, a rządy i osoby prywatne są zaniepokojone wpływem branży na środowisko. Jednak biorąc pod uwagę, że Chiny kontrolują około dwie trzecie całego hash rate’u, sytuacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla sieci. Jednak podczas gdy Chiny walczą z przemysłem miningowym, mogą na tym skorzystać inne państwa.

Jednym z nich może być Kazachstan. Wczoraj chińska firma Bit Mining ogłosiła, że w reakcji na decyzję Państwa Środka, dostarczyła już pierwszą partię koparek do tego kraju. Wydobycie Bitcoin nabrało również rozpędu w Stanach Zjednoczonych.

farma bitmain okradziona z koparek
reklama
reklama