Bitmain wstrzymuje sprzedaż koparek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Bitmain wstrzymuje sprzedaż koparek kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
farma bitmain okradziona z koparek

Bitmain Technologies Ltd., jeden z największych w branży producentów koparek do wydobywania Bitcoina, zawiesił sprzedaż swoich urządzeń. Wszystko ze względu na stanowisko Chin, które rozpoczęły walkę z kryptowalutami.

Bitmain poinformował wczoraj, że wstrzymał sprzedaż nowego sprzętu. Jako główny powód, firma podała 75-procentowy spadek cen koparek. Do wstrzymania sprzedaży doprowadził jednak splot różnych czynników. Colin Wu, chiński krypto dziennikarz poinformował, że powodem może być rosnący rynek używanych koparek (w związku z zakazem w Chinach). To również może mieć ogromny wpływ na sprzedaż Bitmain.

W ostatnim tygodniu chińscy górnicy Bitcoin zostali zmuszeni do zaprzestania działalności. Ostatnim regionem był Sichuan. Tamtejsze firmy energetyczne zostały “poproszone”, aby nie dostarczały energii górnikom z tej prowincji. Był to ogromny cios dla branży, ponieważ Sichuan znany jest z tego, że odpowiada za znaczną część mocy wydobywczej BTC. Wcześniej chińskie władze podjęły podobne kroki w innych prowincjach, m.in w Mongolii Wewnętrznej i Xinjiang.

Wydobycie Bitcoin wymaga ogromnej ilości energii, a rządy i osoby prywatne są zaniepokojone wpływem branży na środowisko. Jednak biorąc pod uwagę, że Chiny kontrolują około dwie trzecie całego hash rate’u, sytuacja stanowi bezpośrednie zagrożenie dla sieci. Jednak podczas gdy Chiny walczą z przemysłem miningowym, mogą na tym skorzystać inne państwa.

Jednym z nich może być Kazachstan. Wczoraj chińska firma Bit Mining ogłosiła, że w reakcji na decyzję Państwa Środka, dostarczyła już pierwszą partię koparek do tego kraju. Wydobycie Bitcoin nabrało również rozpędu w Stanach Zjednoczonych.

farma bitmain okradziona z koparekreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.