Bitfinex zakończy świadczenie usług dla klientów z Ontario | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex zakończy świadczenie usług dla klientów z Ontario

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex

Bitfinex ogłosiła zawieszenie usług dla swoich klientów ze stanu Ontario. Co więcej, giełda poinstruowała swoich klientów, aby ci wypłacili swoje środki i zamknęli otwarte pozycje do 1 marca.

Bitfinex ogłosił dzisiaj, że z dniem 1 marca zawiesi wszystkie swoje usługi w Ontario. Klienci giełdy będą mieli czas do tego dnia, aby wyjść ze swoich pozycji i wypłacić środki z giełdy.

Zmiany w polityce wchodzą w życie w trybie natychmiastowym. Rachunki użytkowników z Ontario, na których nie ma żadnych środków zostaną zamknięte od razu. Klienci, którzy obecnie nie mają otwartych pozycji na rynkach peer-to-peer, stracą dostęp do tych rynków. Niemożliwe stanie się także otworzenie pozycji margin.

Giełda nie podała powodu nagłych zmian i zawieszenia usług.

Zakaz świadczenia usług dla mieszkańców Ontario przez Bitfinex może być jednak związany z presją regulacyjną. Już w 2018 roku nowojorska prokurator generalna Letitia James wniosła sprawę przeciwko Tether i jej spółce macierzystej iFinex (również spółce macierzystej Bitfinex). Zarzuciła wtedy Tetherowi udzielenie giełdzie pożyczki w wysokości 750 milionów dolarów, aby pomóc jej w pokryciu strat.

W lutym ubiegłego roku Bitfinex spłacił tę pożyczkę w całości. Jednak w październiku 2021 r., CFTC nakazało platformie zapłatę 1,5 miliona dolarów grzywny za angażowanie się w nielegalne transakcje, brak prawidłowej rejestracji jako Futures Commission Merchant oraz kilka innych wykroczeń.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.