Bitfinex przekaże 1 mln USD małym biznesom z Salwadoru | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex przekaże 1 mln USD małym biznesom z Salwadoru

Anna Sutowicz
Bitfinex wspiera biznesy z Salwadoru

Giełda kryptowalut Bitfinex zamierza przekazać 36 BTC i 600 000 USDT małym firmom w Salwadorze. Podkreśla, że jest to część stałego wsparcia dla kraju. 


Bitfinex planuje przekazać fundusze małym firmom z obszarów najbardziej pokrzywdzonych: Ilopango, Soyapango i Apopa. Według oświadczenia giełdy, wsparcie otrzymają różne projekty i inicjatywy. Odbiorcy będą mogli przyjmować darowizny do własnych portfeli BTC, w tym do portfela Chivo wspieranego przez państwo.

CTO firmy Bitfinex, Paolo Ardoino uważa, że ​​1,33 mln USD w aktywach kryptograficznych pomoże tym społecznościom Salwadoru, które tego najbardziej potrzebują:

To prawdziwe finansowanie pokazuje potencjał bitcoina w osiąganiu dobrobytu i wolności gospodarczej. Dostarczając BTC i Tether lokalnym społecznościom w Salwadorze, zapewniamy istotne wsparcie małym firmom, a także przeciwdziałamy skutkom masowej przemocy, która ogarnęła cały kraj.

Platforma ponadto poinformowała, że ​​firma macierzysta iFinex współpracuje z rządem w celu opracowania ram regulacyjnych dla kryptowalut.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym

We wrześniu ubiegłego roku władze Salwadoru uznały bitcoina za legalny środek płatniczy. Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru zatwierdziło wówczas ustawę BTC 62 przychylnymi głosami na 84 możliwych. Wielu zwolenników bitcoina świętowało to wydarzenie, pojawiły się jednak także mieszane reakcje. Posunięcie to wywołało między innymi ostrzeżenia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli rządu Stanów Zjednoczonych. 

Salwador kupuje bitcoiny

W maju prezydent Salwadoru ogłosił, że środkowoamerykański kraj kupił 500 BTC po średniej cenie ok. 30 744 USD. Według jego już lipcowego tweeta, Salwador kupił kolejne 80 bitcoinów po cenie 19 tys. USD. Polityk opublikował wpis, w którym stwierdził, że bitcoin to przyszłość i podziękował za sprzedaż kryptowaluty w tak niskiej cenie. Bieżące saldo BTC w Salwadorze nie zostało jednak w żaden sposób potwierdzone oficjalnymi dokumentami.

Bitfinex wspiera biznesy z Salwadorureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.