Bitcoin to polisa ubezpieczeniowa od katastrofy finansowej - twierdzi Bill Miller | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin to polisa ubezpieczeniowa od katastrofy finansowej – twierdzi Bill Miller

Redakcja
bill miller bitcoin

Pomimo załamania rynku w 2022 roku, legendarny inwestor Bill Miller jest przekonany do swoich dwóch ulubionych inwestycji: Amazona, oraz Bitcoina. W ostatnim wywiadzie były szef Legg Mason nazwał kryptowaluty “źle rozumianymi” i określił Bitcoina jako “polisę ubezpieczeniową przed katastrofą finansową”.


Zachowanie cierpliwości

Miller wyraził swoją opinię na temat rynku w rozmowie z Marvinem McIntyre – dyrektorem zarządzającym Morgan Stanley Private Wealth Management – podczas czwartkowego Forbes/SHOOK Top Advisor Summit.

Z jednej strony inwestor przyznał, że dobrze radzące sobie w ostatniej dekadzie spółki są obecnie miażdżone pod wpływem jastrzębiej Rezerwy Federalnej. Z drugiej strony stwierdził, że stwarza to świetną okazję do kupowania kolejnych akcji spółek po taniości.

Jeśli twój horyzont czasowy jest dłuższy niż jeden rok, powinieneś bardzo dobrze radzić sobie na rynku.

Podczas swojej pracy w Legg Mason, Miller był znany z tego, że pokonał rynek akcji przez piętnaście lat z rzędu, od 1991 do 2005 roku. Znany jest również z tego, że osobiście kupił akcje firmy Amazon podczas jej IPO w 1997 roku.

W wywiadzie udzielonym w zeszłym roku Miller ujawnił, że około 50% jego majątku stanowi właśnie Amazon. Pozostałe 50% znajduje się w Bitcoinie.

W czwartek były prezes nazwał Bitcoina “polisą ubezpieczeniową od katastrofy finansowej, z “ograniczonym upadkiem” podczas trudnych okresów rynkowych, ponieważ nie jest on “połączony z resztą systemu finansowego”.

Bitcoin spadł o 70% od swojego rekordowego poziomu z listopada, ale w III kwartale radził sobie stosunkowo dobrze w stosunku do większości innych aktywów finansowych. Podczas gdy na krótko zanurzył się do 18 000 dolarów po nieco rozczarowujących liczbach CPI w tym tygodniu, od tego czasu powrócił do 19 000 dolarów. Miller powiedział, że jeśli Fed nadal będzie zacieśniał politykę monetarną, Bitcoin prawdopodobnie nadal będzie osiągał takie wyniki.

Inwestor poparł swój argument cytatami Warrena Buffetta, Johna Templetona i Leo Tolstoya:

“Bądź chciwy, gdy inni się boją”, “Czas maksymalnego pesymizmu jest najlepszym czasem na zakup” i “Dwaj najpotężniejsi wojownicy to cierpliwość i czas”.

Teza Millera dotycząca Bitcoina

Zaufanie Millera do Bitcoina okazało się również wysokie w maju, kiedy cały rynek kryptowalut pogrążył się w następstwie upadku Terry. Wyznał jednak, że był zmuszony sprzedać trochę swoich Bitcoinów w tym czasie, aby wypełnić wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Miller często podkreślał potencjał Bitcoina jako globalnego aktywa rezerwowego – zwłaszcza po tym, jak w marcu weszły w życie rosyjskie sankcje i rubel zaczął się załamywać. Twierdził jednak, że altcoiny nie mają tej właściwości i są bardziej zbliżone do “inwestycji typu venture”.

Oprócz Bitcoina i Amazona, Miller zasugerował Silvergate Capital jako atrakcyjną inwestycję – bank regulowany przez Fed, który posiada również giełdę kryptowalut. Silvergate był również bankiem odpowiedzialnym za udzielenie Microstrategy zabezpieczonej Bitcoinem pożyczki o wartości 205 milionów dolarów.

bill miller bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.