Coinbase przerywa handel gdy BTC osiąga roczne szczyty | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przerywa handel gdy BTC osiąga roczne szczyty

Michał Misiura
coinbase wbtc

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase odnotowała wczoraj 2-godzinną przerwę w handlu. Doszło do niej w momencie gdy cena bitcoina osiągała najwyższy poziom od 2019 roku. 

Według downdetector.com zgłoszenia na temat problemów z funkcjonowaniem platformy spływały pomiędzy godziną 23.40, 27 października, a 1.40 – 28 października. Klienci Coinbase’a nie mieli dostępu do handlu na giełdzie w momencie gdy cena bitcoina osiągała roczny szczyt, dochodząc do 13880 USD. Pierwsza kryptowaluta miała taką wartość po raz ostatni 26 czerwca 2019 roku.

O problemach technicznych poinformowano na oficjalnym kanale Coinbase’a – stronie status.pro.coinbase.com. Giełda podała, że przestała obsługiwać zlecenia z powodu problemów z ładowaniem ksiąg zamówień. W trakcie rozwiązywania problemu klienci mogli jedynie anulować swoje zlecenia.

O godzinie 01:24 Coinbase zaczął przywracać handel w ograniczonym trybie bez dostępu do wszystkich par tradingowych.

Kolejna awaria Coinbase’a

Platforma giełdy zawodziła już nie raz. Ostatni przypadek zawieszenia jej działania przypadł na czerwiec tego roku, kiedy Coinbase wyłączył się na prawie godzinę podczas rajdu bitcoina powyżej 10 000 USD. Zaistniałą sytuację tłumaczono wówczas problemem z transmisją danych. Do innego incydentu doszło w maju. Coinbase przestał działać na pół godziny, podczas których cena bitcoina osunęła się o 10% w dół.

coinbase wbtc
reklama
reklama