Coinbase przerywa handel gdy BTC osiąga roczne szczyty | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przerywa handel gdy BTC osiąga roczne szczyty

Redaktor: Albert Czajkowski
coinbase wbtc

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase odnotowała wczoraj 2-godzinną przerwę w handlu. Doszło do niej w momencie gdy cena bitcoina osiągała najwyższy poziom od 2019 roku. 

Według downdetector.com zgłoszenia na temat problemów z funkcjonowaniem platformy spływały pomiędzy godziną 23.40, 27 października, a 1.40 – 28 października. Klienci Coinbase’a nie mieli dostępu do handlu na giełdzie w momencie gdy cena bitcoina osiągała roczny szczyt, dochodząc do 13880 USD. Pierwsza kryptowaluta miała taką wartość po raz ostatni 26 czerwca 2019 roku.

O problemach technicznych poinformowano na oficjalnym kanale Coinbase’a – stronie status.pro.coinbase.com. Giełda podała, że przestała obsługiwać zlecenia z powodu problemów z ładowaniem ksiąg zamówień. W trakcie rozwiązywania problemu klienci mogli jedynie anulować swoje zlecenia.

O godzinie 01:24 Coinbase zaczął przywracać handel w ograniczonym trybie bez dostępu do wszystkich par tradingowych.

Kolejna awaria Coinbase’a

Platforma giełdy zawodziła już nie raz. Ostatni przypadek zawieszenia jej działania przypadł na czerwiec tego roku, kiedy Coinbase wyłączył się na prawie godzinę podczas rajdu bitcoina powyżej 10 000 USD. Zaistniałą sytuację tłumaczono wówczas problemem z transmisją danych. Do innego incydentu doszło w maju. Coinbase przestał działać na pół godziny, podczas których cena bitcoina osunęła się o 10% w dół.

coinbase wbtcreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.