Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS

Mariusz Przepiórka
Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS

Strona internetowa, której celem jest wspieranie rozwoju bitcoina stała się celem zmasowanego ataku DDoS.

Atak DDoS na Bitcoin.org

Właściciel strony Bitcoin.org, kryjący się pod pseudonimem Cøbra opublikował wpis na Twitterze, w którym ujawnił atak i dodał, że hakerzy wystosowali żądanie okupu w BTC. Mimo ataku, strona wciąż jest dostępna.

Wcześniej ataki DDoS były wymierzone w główne giełdy kryptowalutowe, więc wydaje się to nieco niezwykłe, aby hakerzy zaatakowali stronę taką jak Bitcoin.org, która nie przechowuje żadnych informacji o funduszach lub użytkownikach, a jedynie ogólnodostępne informacje na temat blockchainu BTC i kryptowaluty. Strona ta w grudniu była celem podobnego ataku DDoS, w wyniku którego użytkownicy przez kilka godzin nie mieli dostępu do oprogramowania Bitcoin Core. W ubiegłym roku poważne ataki DDoS były wymierzone w Binance, OKEx i Bitfinex. Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao twierdził, że atak na jego giełdę został przeprowadzony przez konkurencję w celu uderzenia w reputację firmy, a nie kradzieży funduszy.

To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy strona pojawia się w wiadomościach związanych z kryptowalutami. Bitcoin.org był również celem działań prawnych ze strony Craiga Wrighta, który twierdzi, że stworzył Bitcoina. W ubiegłym tygodniu sąd w Wielkiej Brytanii orzekł na korzyść Wrighta, który twierdził, że Bitcoin.org naruszył prawa autorskie umieszczając na stronie białą księgę bitcoina. Cobra nie podjął obrony przed pozwem twierdząc, że to strata czasu. W wyniku decyzji sądu strona Bitcoin.org zablokowała możliwość pobierania oprogramowania Bitcoin Core dla użytkowników spoza Wielkiej Brytanii. Zniknęły również wszelkie łącza do białej księgi bitcoina.

Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS
reklama
reklama