Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS

Mariusz Przepiórka
Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS

Strona internetowa, której celem jest wspieranie rozwoju bitcoina stała się celem zmasowanego ataku DDoS.

Atak DDoS na Bitcoin.org

Właściciel strony Bitcoin.org, kryjący się pod pseudonimem Cøbra opublikował wpis na Twitterze, w którym ujawnił atak i dodał, że hakerzy wystosowali żądanie okupu w BTC. Mimo ataku, strona wciąż jest dostępna.

Wcześniej ataki DDoS były wymierzone w główne giełdy kryptowalutowe, więc wydaje się to nieco niezwykłe, aby hakerzy zaatakowali stronę taką jak Bitcoin.org, która nie przechowuje żadnych informacji o funduszach lub użytkownikach, a jedynie ogólnodostępne informacje na temat blockchainu BTC i kryptowaluty. Strona ta w grudniu była celem podobnego ataku DDoS, w wyniku którego użytkownicy przez kilka godzin nie mieli dostępu do oprogramowania Bitcoin Core. W ubiegłym roku poważne ataki DDoS były wymierzone w Binance, OKEx i Bitfinex. Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao twierdził, że atak na jego giełdę został przeprowadzony przez konkurencję w celu uderzenia w reputację firmy, a nie kradzieży funduszy.

To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy strona pojawia się w wiadomościach związanych z kryptowalutami. Bitcoin.org był również celem działań prawnych ze strony Craiga Wrighta, który twierdzi, że stworzył Bitcoina. W ubiegłym tygodniu sąd w Wielkiej Brytanii orzekł na korzyść Wrighta, który twierdził, że Bitcoin.org naruszył prawa autorskie umieszczając na stronie białą księgę bitcoina. Cobra nie podjął obrony przed pozwem twierdząc, że to strata czasu. W wyniku decyzji sądu strona Bitcoin.org zablokowała możliwość pobierania oprogramowania Bitcoin Core dla użytkowników spoza Wielkiej Brytanii. Zniknęły również wszelkie łącza do białej księgi bitcoina.

Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.