Bitcoin Gold celem ataku 51% | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin Gold celem ataku 51%

Mariusz Przepiórka
atak 51 na bitcoin gold

Bitcoin Gold, coin stworzony przez hard fork sieci bitcoin, stał się niedawno celem ataku 51%. W efekcie doszło do podwójnego wydatkowania 7167 tokenów o wartości około 72 tys. USD.

Jak ujawnił James Lovejoy, prezes MIT Bitcoin Club, sieć blockchain została zaatakowana dwukrotnie. W obu przypadkach efektem było podwójne wydatkowanie coinów. Lovejoy wskazał też, że hakerzy przeprowadzili oba ataki z tego samego adresu.

Bitcoin Gold (BTG) to kryptowaluta oparta na rozproszonym rejestrze transakcji blockchain. BTG opiera się na kodzie źródłowym bitcoina i jest drugim, po bitcoin cash (BTC) mniejszościowym hard forkiem BTC. BTG powstał w roku 2017, a w maju 2018 roku doświadczył już podobnego ataku. Wówczas łupem hakerów padły BTG o wartości około 18 mln USD.

Atak 51% to jedna z popularniejszych metod wykorzystywanych przez hakerów. Jej ofiarą padły już takie sieci blockchain jak Verge, Electroneum i Vertcoin.

atak 51 na bitcoin gold
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.