Bitcoin dotyka 68 500 USD, podczas gdy wpływy instytucjonalne osiągają nowe ATH | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin dotyka 68 500 USD, podczas gdy wpływy instytucjonalne osiągają nowe ATH

Konrad Juszczyk
bitcoin flying - ath

Kapitalizacja rynkowa BTC osiągnęła w poniedziałek 1,3 biliona dolarów, a sam Bitcoin dotknął poziomu 68 500 dolarów.

Bitcoin osiąga nowe szczyty

Znaczący popyt detaliczny, akumulacja ze strony dużych inwestorów i silna aktywność w sieci spowodowały, że cena Bitcoina osiągnęła nowe ATH. BTC po raz pierwszy w swojej historii pokonał rekordowy poziom 68 500 dolarów. Dostawca analiz on-chain Glassnode określił kamień milowy cyfrowego złota w raporcie „The Week On-Chain” podsumowując to słowami: „Inwestorzy po prostu nie wydają swoich monet”.

Napływy instytucjonalne BTC pobiły wszystkie poprzednie rekordy w tym roku, ponieważ przyciągnęły one rekordową wartość 6,4 miliarda dolarów, przy czym napływy z tej 8-tygodniowej hossy wynoszą obecnie 2,8 mld USD. Wydaje się dodatkowo, że trend akumulacji nie zwalnia, a udział podaży utrzymywanej na scentralizowanych giełdach spada do rekordowo niskiego poziomu 12,9%. – czytamy w raporcie Glassnode.

Glassnode informuje, że ponad 5000 BTC (około 338,6 mln USD) zostało wycofanych ze scentralizowanych systemów obrotu w ciągu ostatniego tygodnia.

Raport stwierdza: Rynek prawdopodobnie nadal znajduje się w cichej fazie akumulacji, przerywanej niską aktywnością, dużymi wypływami walutowymi i bardzo skromnymi wydatkami strategicznymi przez doświadczonych posiadaczy.

Rynek kryptograficzny po raz pierwszy w swojej historii przekroczył całkowitą kapitalizację 3 bilionów dolarów. Dominacja Bitcoina była widoczna przez cały ten rok, jednak altcoiny, takie jak Solana i Ethereum, nie tylko osiągnęły w tym tygodniu rekordowe poziomy cen, ale ich dominacja na rynku kryptowalut znacznie wzrosła. W rezultacie inwestorzy instytucjonalni zaczęli uważać altcoiny za dobre narzędzia do dywersyfikacji portfela. Możemy więc sądzić, że spora część posiadaczy cyfrowego złota, jest również posiadaczami największych altcoinów.

bitcoin flying - athreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.