Bitcoin (BTC) z nowym rekordem w sieci | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin (BTC) z nowym rekordem w sieci

W tym artykule:

Czołowa z kryptowalut osiągnęła nowe ATH pod względem hashrate’u. Choć rekord pod tym względem może być korzystny dla sieci BTC, obok górnicy tej wirtualnej waluty odnotowali ponowny spadek rentowności.


Najnowsze osiągnięcie bitcoina wywarło większą presję na osobach i firmach wydobywających największą z kryptowalut.

Nowe ATH i spadek rentowności

Moc obliczeniowa w sieci bitcoina osiągnęła poziom 540 eksahashy na sekundę (EH/s) w Boże Narodzenie (tj. 25 grudnia br.). Dane te zostały potwierdzone przez platformę analityczną BitInfoCharts. To jednak odbiło się na górnikach BTC.

Należy przypomnieć, iż współczynnik hashowania sieci wzrósł w 2023 r. ponad 2-krotnie. Od stycznia br. jego wartość podskoczyła o ponad 130%. W tym samym czasie doszło również do wzrostu cenowego na tej wirtualnej walucie. Kurs bitcoina wzrósł o więcej niż 150%.

Choć z jednej strony wysoki hashrate może być dobry dla tegorocznych modeli cenowych tj. implikowana cena skorygowana o hash, nie jest to dobra wiadomość dla górników. Ci bowiem muszą wkładać więcej wysiłku w to, aby wydobyć nowy blok BTC.

Zgodnie z danymi pochodzącymi od HashrateIndex cena za hash spadła w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie wynosi ona 0,09 dol. za terahash na sekundę. Okazuje się, iż od najwyższego poziomu z 2023 r. (17 grudnia br.) w wysokości 0,136 dol. na TH/s. zmalała ona o 34%.

W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić około 42,6 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni doświadczył on niewielkiej zmiany cenowej.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.