Binance zatrudnia Marka McGinnessa jako głównego specjalistę ds. zgodności | Wiadomości | CrypS.

Binance zatrudnia Marka McGinnessa jako głównego specjalistę ds. zgodności

Redakcja
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – zatrudniła ostatnio Marka McGinnessa jako swojego szefa ds. kontaktów z organami regulacyjnymi. McGinness jest byłym dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych w Dubai Financial Services Authority (DFSA).

Zatrudnienie jest częścią wysiłków Binance w celu lepszej współpracy z organami regulacyjnymi. Firma już wcześniej przetasowała swoją kadrę w podobnym celu. Od 2020 roku jej zespół ds. zgodności zwiększył się o ponad 500%.

McGinness w DFSA był odpowiedzialny za rozszerzenie sieci regulacyjnej grupy i ustalanie porozumień. Pełnił też funkcję głównego decydenta DFSA w sprawach przekazywanych przez dział egzekwowania prawa.

Wcześnie był również szefem ds. stosunków międzynarodowych w Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC). Pełnił tam funkcję doradcy prezesa ASIC w zakresie zaangażowania międzynarodowego i ustanawiania globalnych standardów. Co więcej, zajmował on nawet stanowiska doradcze dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Dyrektor generalny Binance „CZ” Changpeng Zhao powiedział, że pomoc McGinnessa będzie miała zasadnicze znaczenie dla współpracy giełdy z ustawodawcami.

Mark jest jednym z najbardziej szanowanych regulatorów i ekspertów ds. zgodności w branży. Wnosi ze sobą ponad 30 lat bezcennego doświadczenia w pracy z kluczowymi interesariuszami w branży usług finansowych. Mark dołączający do naszego kierownictwa jest nie tylko ogromnym krokiem naprzód dla Binance, ale dla całej branży, ponieważ pracujemy nad odpowiedzialnym rozwojem branży przy wsparciu regulatorów i decydentów na całym świecie.

Tymczasem. McGinness dostrzega potrzebę większego zrozumienia technologii blockchain wśród regulatorów. Zamierza on „zasypać przepaść” między blockchainem a rządem, aby stworzyć ramy regulacyjne i zwiększyć świadomość dot. tej przestrzeni.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.