Binance zamyka swój południowokoreański oddział | Wiadomości | CrypS.

Binance zamyka swój południowokoreański oddział

Zerelik Maciej
binance

Zgodnie z wydanym w czwartek ogłoszeniem, Binance KR podjął decyzję o zamknięciu swojej działalności w Korei Południowej.

W oświadczeniu prasowym Binance KR przyznał, że zamknięcie oddziału jest spowodowane malejącą płynnością i niskim wolumenem obrotu parami handlowymi BKRW. BKRW jest stablecoinem powiązanym w proporcji 1:1 z koreańskim Wonem.

Według udostępnionych informacji, platforma przestała rejestrować nowe rachunki już wczoraj. Wstrzymanie świadczenia usług transakcyjnych planowane jest na 10 stycznia 2021 r., przy czym kompletne zamknięcie platformy i wycofanie wszystkich par BKRW przewidziane jest na 29 stycznia. Klienci Binance KR mają teraz czas do 29 stycznia na likwidację swoich udziałów w BKRW do stablecoina BUSD lub innych obsługiwanych kryptowalut.

Binance ogłosił uruchomienie południowokoreańskiej platformy w marcu. Wiadomość ta potwierdziła wielomiesięczne spekulacje na temat planów ekspansji Binance’a we współpracy z lokalną firmą fintech BxB.

Binance KR poinformował o spadku płynności w handlu parami walutowymi z BKRW, co już wcześniej było symptomem problemów z wolumenem na szerszym południowokoreańskim rynku krypto. Już w sierpniu 2019 r. pojawiły się doniesienia, że 97% lokalnych giełd jest zagrożonych upadłością.

Zaostrzone regulacje prawne zmusiły blockchainowe firmy do prowadzenia notowań tokenów na zagranicznych giełdach. To jeszcze bardziej pogłębiło problem z wolumenem. W 2020 roku władze Korei Południowej ostatecznie zalegalizowały handel kryptowalutami, jednocześnie nakładając rygorystyczne przepisy, które wymuszają weryfikację użytkowników.

Przypominamy także, że w listopadzie Binance postanowił wycofać się także z Ugandy. Według słów założyciela Binance, ugandyjska platforma giełdy przynosi tylko straty. Oprócz tego w dniu 30 listopada działalność zakończył oddział Binance Jersey.

binance
reklama
reklama