Binance zamyka swój południowokoreański oddział | Wiadomości | CrypS.

Binance zamyka swój południowokoreański oddział

Redakcja
binance

Zgodnie z wydanym w czwartek ogłoszeniem, Binance KR podjął decyzję o zamknięciu swojej działalności w Korei Południowej.

W oświadczeniu prasowym Binance KR przyznał, że zamknięcie oddziału jest spowodowane malejącą płynnością i niskim wolumenem obrotu parami handlowymi BKRW. BKRW jest stablecoinem powiązanym w proporcji 1:1 z koreańskim Wonem.

Według udostępnionych informacji, platforma przestała rejestrować nowe rachunki już wczoraj. Wstrzymanie świadczenia usług transakcyjnych planowane jest na 10 stycznia 2021 r., przy czym kompletne zamknięcie platformy i wycofanie wszystkich par BKRW przewidziane jest na 29 stycznia. Klienci Binance KR mają teraz czas do 29 stycznia na likwidację swoich udziałów w BKRW do stablecoina BUSD lub innych obsługiwanych kryptowalut.

Binance ogłosił uruchomienie południowokoreańskiej platformy w marcu. Wiadomość ta potwierdziła wielomiesięczne spekulacje na temat planów ekspansji Binance’a we współpracy z lokalną firmą fintech BxB.

Binance KR poinformował o spadku płynności w handlu parami walutowymi z BKRW, co już wcześniej było symptomem problemów z wolumenem na szerszym południowokoreańskim rynku krypto. Już w sierpniu 2019 r. pojawiły się doniesienia, że 97% lokalnych giełd jest zagrożonych upadłością.

Zaostrzone regulacje prawne zmusiły blockchainowe firmy do prowadzenia notowań tokenów na zagranicznych giełdach. To jeszcze bardziej pogłębiło problem z wolumenem. W 2020 roku władze Korei Południowej ostatecznie zalegalizowały handel kryptowalutami, jednocześnie nakładając rygorystyczne przepisy, które wymuszają weryfikację użytkowników.

Przypominamy także, że w listopadzie Binance postanowił wycofać się także z Ugandy. Według słów założyciela Binance, ugandyjska platforma giełdy przynosi tylko straty. Oprócz tego w dniu 30 listopada działalność zakończył oddział Binance Jersey.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.