Binance Jersey kończy działalność 30 listopada | Wiadomości | CrypS.

Binance Jersey kończy działalność 30 listopada

Michał Misiura
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Binance Jersey zakończy działalność 30 listopada. Wpłaty depozytów zostaną przerwane 30 października. Giełda zamyka swoją platformę dedykowaną klientom z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej ponieważ jej rola straciła na znaczeniu i cieszy się nikłym zainteresowaniem.

Wpłaty depozytów na platformę binance.je zostaną zablokowane 30 października. Do 9 listopada klienci będą mogli prowadzić na niej handel oraz wypłacać swoje środki. Około 30 listopada platforma zostanie całkowicie wygaszona. Wówczas wszystkie konta użytkowników giełdy przestaną być dostępne.

Krótka historia Binance Jersey

Binance otworzył oddział na normandzkiej wyspie Jersey w styczniu 2019 roku. Platforma dedykowana użytkownikom z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej zapewniała im wymianę fiat-crypto, dla euro oraz funta szterlinga. Wraz z rozszerzeniem możliwości zakupu kryptowalut na głównej platformie Binance, jej rola straciła na znaczeniu. Według słów CEO giełdy – Changpenga Zhao, binance.com oferuje obecnie lepsze bramki dla płatności FIAT i jest to główną przyczyną wygaszenia binance.je. Zapewne nie bez przyczyny pozostaje również fakt, że dobowe wolumeny Binance Jersey utrzymują się na poziomie około 200 000 euro. Ponadto giełda planuje otworzyć swój instytucjonalny oddział w Wielkiej Brytanii.

 

Ekspansja binance.com

Główna platforma giełdy Binance stale poszerza liczbę akceptowanych fiatów. Według planów Zhao, ambicją Binance’a jest wprowadzenie obsługi 180 tradycyjnych walut do końca tego roku. Wraz z jego początkiem platforma udostępniła bramki płatności dla złotego. Wraz z polską walutą otworzono również wpłaty dla wielu innych fiatów, takich jak czeskie, szwedzkie, norweskie i duńskie korony, węgierski forint, czy meksykańskie peso. 10 stycznia 2020 roku liczba walut fiducjarnych obsługwanych przez Binance wzrosła do 24.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.