Korea Południowa legitymizuje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa legitymizuje kryptowaluty

Redaktor: Michał Misiura
korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut

Komisja legislacyjna południowokoreańskiego parlamentu przyjęła ustawę, na mocy której legalizuje kryptowaluty. Wcześniej przyjęcie tego aktu wielokrotnie odkładano. Teraz jednak Korea Południowa doczekała się wytycznych obejmujących usługi związane z kryptowalutami.

Od teraz giełdy funkcjonujące w Korei Płd. muszą wdrożyć przepisy w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu zalecane przez FATF. Zgodnie z nową ustawą giełdy, które chcą oferować usługi obywatelom Korei Płd. muszą także uzyskać zgodę Financial Services Commission (FSC) i Korea Internet & Security Agency (KISA).

Ustawodawca odniósł się również do ataków hakerskich na giełdy. Zgodnie z prawem giełdy chcące działać w Korei Płd. muszą także uzyskać licencję KISA w zakresie bezpieczeństwa informacji. Aktualnie taką licencją może pochwalić się jedynie sześć giełd: UpBit, Bithumb, Coinone, Korbit, Gopax, and Hanbitco.

korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.