Binance zamyka giełdę dedykowaną Ugandzie | Wiadomości | CrypS.

Binance zamyka giełdę dedykowaną Ugandzie

Konrad Juszczyk
Binance zamyka giełdę dedykowaną Ugandzie

Według słów założyciela Binance, ugandyjska platforma giełdy przynosi tylko straty i ma zostać zamknięta 11 listopada. Nie jest to pierwsza redukcja oddziałów spółki. 30 listopada działalność zakończy Binance Jersey.

Giełda w Afryce została otwarta pod koniec 2018 roku i miała ona na celu dotarcie do mieszkańców kontynentu. Były to istotne posunięcia dla Binance, a sama firma miała duże nadzieje związane z tą inwestycją. Sam Changpeng Zhao uważał, że Afryka skrywa w sobie ogromny potencjał na przyjęcie oraz rozwój kryptowalut.

Binance jest największą giełdą na świecie i ma ponad 13 miliardów dolarów dziennego obrotu. Wskazuje to na prężny rozwój giełdy, która prowadzi działalności od 2017 roku i jest młodsza od wielu konkurentów z branży.

wolumen obrotu największych giełd kryptowalut

źródło: https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

Czemu kryptowaluty w Afryce są ważne?

Wpływają na to koszty prowadzenia konta oraz szczątkowa lub przestarzała infrastruktura bankowa. Duża część płatności w Afryce opiera się na wolnych systemach przelewów pieniężnych, które pobierają około 10% opłat transakcyjnych. Według Changpenga jest to trudny rynek i stawia on wiele wyzwań, jednak może być bardzo nagradzający.

Co dalej?

Obywatele Ugandy mogą od teraz używać Binance.com, który akceptuje wpłaty w szylingach ugandyjskich (UGX). Transakcji można dokonać za pomocą Mobile Money, kart kredytowych, kart debetowych oraz przelewów bankowych. Wszystkie funkcje, które oferował Binance Uganda, są teraz objęte przez Binance.com. Utrzymywanie obu platform nie miało sensu, ponieważ ilość użytkowników w Binance Uganda była niewielka.

Część osób twierdziła, że Binance wykorzystywał swój oddział w Stanach Zjednoczonych, aby ominąć przepisy w Ugandzie lub Jersey, jednak Changpeng Zhao naprostował te zarzuty, mówiąc:

Mamy dobre relacje z organami regulacyjnymi w obu obszarach, na których zamykamy oddziały. To tylko decyzja biznesowa.

Jak podkreślał założyciel giganta giełdowego, oddział w Ugandzie nie generował wystarczającej ilości pieniędzy, aby przynosić zyski. Binance nie poddaje się w staraniach mających na celu masową adopcję kryptowalut w Afryce. Spółka uruchomiła wczoraj program partnerski mający nagradzać afrykańskich użytkowników za zachęcanie do handlu na giełdzie.

Binance zamyka giełdę dedykowaną Ugandzie
reklama
reklama