Binance wznawia wypłaty USDC po chwilowej przerwie | Wiadomości | CrypS.

Binance wznawia wypłaty USDC po chwilowej przerwie

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Giełda Binance wczoraj chwilowo zawiesiła wypłaty USDC po sieciach Tron, BNB Chain i Ethereum. Obostrzenia nie dotknęły USDT i BUSD. Od tego czasu wszystko wróciło do normy.


Co było powodem przestoju? Binance wyjaśnia to w komunikacie prasowym w następujący sposób:

Binance prowadzi wymianę tokenów z udziałem USDC. W związku z tym wycofanie USDC jest tymczasowo zawieszone. Wypłaty USDT i BUSD są dostępne i nie mają na nie wpływu. Wypłata USDC zostanie otwarta po zakończeniu wymiany tokenów.

Changpeng Zhao, szef platformy handlowej, zuważył wzrost popytu na wypłaty w USDC. Spodziewał się, że sytuacja wróci do normy “po otwarciu banków za kilka godzin?.

Konwersja jest 1:1, bez marży i dźwigni. Postaramy się również w przyszłości stworzyć więcej kanałów wymiany. W międzyczasie możesz wypłacić dowolny inny stabelcoin: BUSD, USDT i inne.

Warto zauważyć, że w międzyczasie USDC można było wypłacić w alternatywnych blockchainach – Avalanche, Solana, Polygon i inne.

Co jeszcze słychać w Binance?

Przypomnijmy, że 11 grudnia Binance zawiesił wypłaty dla części aktywów i ograniczył konta niektórych użytkowników z powodu “nienormalnych ruchów cenowych w niektórych parach handlowych”.

Wcześniej eksperci, z którymi rozmawiał WSJ, mówili, że w raporcie Mazars na temat stanu posiadania bitcoinów przez Binance pojawiły się niepokojące sygnały.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.