Binance zawiesza wypłaty niektórych tokenów z powodu podejrzanej aktywności | Wiadomości | CrypS.

Binance zawiesza wypłaty niektórych tokenów z powodu podejrzanej aktywności

Redakcja
Binance

Giełda kryptowalut Binance zawiesiła wypłaty dla wielu aktywów i ograniczyła konta niektórych użytkowników z powodu “nienormalnych ruchów cenowych w niektórych parach handlowych”.


W oświadczeniu platformy mogliśmy przeczytać:

Jesteśmy świadomi nienormalnych ruchów cenowych w niektórych parach handlowych na Binance, w tym aktywów takich jak SUN, ARDR, OSMO, FUN i GLM. […] Ta aktywność nie jest związana z włamaniem na konto lub kradzieżą klucza API; środki są bezpieczne.

Wydaje się, że Binance nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce 10 grudnia. Dla przykładu, notowania Cosmo (OSMO) na Binance chwilowo wzrosły o 460%, a następnie załamały się. Podobną dynamikę zaobserwowano w pozostałych wymienionych aktywach.

Tylko zachowanie rynku?

Według Changpenga Zhao, szefa giełdy kryptowalut, dochodzenie firmy wykazało, że nienormalne wahania cen były związane z “zachowaniem rynku”. Dodał, że Binance tymczasowo zablokował możliwość wypłaty środków dla kont, które “osiągnęły zysk” dzięki fluktuacjom.

Jesteśmy świadomi koncepcji zbyt dużej ingerencji ze strony platformy, ‘zbyt scentralizowanych’ ataków i tak dalej. Istnieje równowaga w zakresie, w jakim powinniśmy interweniować. Czasami takie rzeczy są potrzebne na wolnym rynku i musieliśmy to zakończyć.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku Binance rozszerzył fundusz SAFU do 1 mld dolarów.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.