Binance wystawi token giełdowy akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Binance wystawi token giełdowy akcji Coinbase

Konrad Juszczyk
Binance wystawi token giełdowy akcji Coinbase

Binance doda token akcji Coinbase (COIN), po oficjalnym notowaniu na NASDAQ. Użytkownicy tak jak w przypadku akcji Tesli, będą mogli handlować ułamkowymi częściami akcji COIN na platformie Binance.

Giełdowy token Coinbase na Binance

COIN, czyli akcje giełdowe Coinbase zostaną sparowane ze stablecoinem BUSD i pozwolą użytkownikom na zakup niepełnej części jednego udziału (maksymalnie 1/100). W przypadku COIN będzie to około minimalna wartość w wysokości 2,5 USD, ponieważ referencyjna cena akcji Coinbase do rozpoczęcia handlu wynosi 250 USD.

Nabywcy tokenów są uprawnieni do potencjalnych dywidend na zasadzie analogii z akcjonariuszami. Warto dodać, że handel tokenami giełdowymi nie jest dostępny dla mieszkańców Chin kontynentalnych, Turcji i kilku innych miejsc. Największa giełda po wczorajszym wprowadzeniu akcji Tesli zapowiedziała kolejne tokeny, jednak nikt chyba nie spodziewał się tak szybkich działań.

Changpeng Zhao podkreślił, że wiele giełd nie listuje Binance Coina (BNB), ponieważ nie chcą pomóc konkurentowi. Binance w odpowiedzi na te ruchy, powiedział, że nie przegapi dobrych tokenów z aktywną społecznością, mimo potencjalnej konkurencji. Zhao stwierdził również, że wejście giełdy kryptowalut na giełdę sygnalizuje oficjalną akceptację pieniądza cyfrowego przez branżę finansową. Postawa CEO Binance może niektórych dziwić, jednak takimi ruchami Zhao pokazał sceptykom, że nie boi się o miejsce, które Binance zagrzało sobie w branży kryptograficznej.

Jest to przełomowy moment w branży. Wejście Coinbase na giełdę otworzy drzwi również innym firmom.

Binance wystawi token giełdowy akcji Coinbase
reklama
reklama