Binance wprowadził tokeny giełdowe | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadził tokeny giełdowe

Konrad Juszczyk
Binance wprowadził tokeny giełdowe

Binance wchodzi w przestrzeń handlu tokenizowanymi akcjami. Od teraz możesz uzyskać dostęp do aktywów z tradycyjnych giełd, a wszystko za pomocą konta na platformie Binance. Tokeny giełdowe pozwolą kupować akcje takich firm jak Tesla bez prowizji i większych problemów. Dodatkowo użytkownicy platformy mogą zakupić nawet 1/100 danej akcji.

Tokeny giełdowe od Binance

Największa giełda świata, Binance wprowadziła wczoraj tokeny giełdowe, które dają dostęp użytkownikom do tradycyjnych giełd za pomocą tokenów. Każdy token giełdowy będzie reprezentował jedną akcję firmy, które są w pełni zabezpieczone na portfelu depozytowym bazowych papierów wartościowych. Aby projekt doszedł do skutku Binance podjęło współpracę z firmą inwestycyjną CM-Equity AG i platformą do tokenizacji aktywów Digital Assets AG.

Pierwsze tokeny giełdowe na platformie będą należały do akcji Tesli, czyli najpopularniejszego producenta samochodów elektrycznych. Warto jednak podkreślić, że w niedalekiej przyszłości firma planuje dodać kolejne firmy do swojego zestawienia. Minimalna wartość tokena giełdowego będzie wynosiła 1/100 akcji, co oznacza, że inwestorzy nie będą musieli kupować pełnej akcji danej firmy (w przypadku Tesli ok. 700 $). Tokeny będą wyceniane i rozliczane w Binance USD (BUSD), czyli stablecoinie emitowanym przez Paxos.

Co jest istotne?

Tylko użytkownicy Binance, którzy ukończyli potwierdzenie tożsamości poziomu 2, czyli weryfikację tożsamości i twarzy, mogą handlować tokenami giełdowymi. Trzeba dodać, że Binance umożliwi handel tylko w godzinach pracy rynku. Oznacza to, że handlowcy mogą kupować i sprzedawać akcje Tesli w godzinach otwarcia NASDAQ.

Ogólnie rzecz biorąc, tokeny giełdowe są idealne dla użytkowników Binance, którzy mogą chcieć zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny poza kryptowaluty – na tradycyjne rynki finansowe. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mogą uzyskać konta giełdowego lub uważają ten proces za zbyt uciążliwy. Ekspozycja na akcje firm nigdy nie była łatwiejsza.

pierwszy token giełdowy binance - Tesla
Pierwszy token giełdowy Binance – Tesla (https://www.binance.com/en/support/announcement/2c64611658c645a59e05ef12f02c22ab?)

Co najważniejsze tokeny giełdowe są w pełni zabezpieczone na rynku bazowym, a posiadacze są beneficjentami ekonomii danej akcji. Więcej informacji zostało podanych na oficjalnej stronie Binance.

Binance wprowadził tokeny giełdowe
reklama
reklama

Dodaj komentarz