Binance spala BNB warte 676 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Binance spala BNB warte 676 mln USD

Dawid Kucharczyk
binance bnb

Binance przeprowadziło wczoraj 23 kwartalne spalenie BNB. Giełda usunęła z obiegu 2,02 mln tokenów o wartości 676,7 mln dolarów.


Dla przypomnienia, w grudniu 2021 roku Binance wprowadziło nowy mechanizm automatycznego spalania BNB. Jego celem jest utrzymanie deflacyjnego charakteru aktywa poprzez eliminację “nadwyżki” podaży tokena.

Ostatni “burn” miał miejsce 17 stycznia. Wówczas Binance usunęła z obiegu 2,06 mln BNB wartych 617 mln dolarów. Token zareagował silnym wzrostem – kurs podskoczył wówczas o ponad 20%.

Wczoraj z powodzeniem zakończono 23. kwartalne spalanie BNB. Z obiegu wycofano 2,02 mln tokenów, czyli 1,27% całkowitej podaży. Łącznie upłynniono 46,12 mln BNB.

Ostatecznym celem Binance jest wyeliminowanie 100 milionów tokenów, czyli połowy całkowitej podaży w obiegu. Ma to pozwolić na utrzymanie wartości waloru na wysokim poziomie.

Co to jest Auto-Burn?

Wgląd w formułę Auto-Burn, która oblicza wolumen likwidacji BNB, znajduje się tutaj. Przy obecnym tempie, Binance zakończy wypalanie tokenów do połowy 2027 roku.

W tym kwartale BNB został wyceniony we wzorze na 334,9 USD (275,12 dolarów w styczniu). W chwili pisania tego tekstu aktywo notowane jest na poziomie 327 dolarów. W ciągu miesiąca kurs wzrósł o ok. 8%. Na rynku BNB panuje wyraźny trend wzrostowy.

binance bnbreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.