Binance przeprowadził warsztaty dla polskich organów ścigania | Wiadomości | CrypS.

Binance przeprowadził warsztaty dla polskich organów ścigania

Mariusz Przepiórka
binance warsztaty dla policji i prokuratury z polski

Giełda kryptowalutowa Binance zorganizowała w Polsce warsztaty z udziałem przedstawicieli organów ścigania i prokuratorów. Odbyły się one w ramach globalnego programu szkoleniowego Binance przeznaczonego dla osób zajmujących się wykrywaniem przestępstw.


W ciągu ostatniego roku zespół Binance Investigations zorganizował lub uczestniczył w ponad 70 warsztatach dotyczących przeciwdziałania przestępstwom cybernetycznym i finansowym. Spotkania przeznaczone dla przedstawicieli organów ścigania odbyły się w różnych krajach, m.in. w Argentynie, Australii, Bułgarii, Brazylii, Filipinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Szwecji, Tajlandii, Ukrainie, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Program szkoleniowy jest prowadzony przez liderów z zespołu Binance Investigations, składającego się z doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w wykrywaniu przestępstw z wykorzystaniem kryptowalut. To osoby, które mają za sobą pracę w organach ścigania z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

– Ochrona użytkowników jest dla nas priorytetem. Zależy nam na tworzeniu bezpiecznego ekosystemu finansowego, stąd nasze zobowiązanie do zapobiegania przestępstwom. Łącząc siły z polskimi organami ścigania, chcemy dzielić się naszą wiedzą i ekspertyzą, tym samym pomagając im w ochronie polskiego systemu finansowego przed aktywnością przestępczą – powiedział Kyrylo Khomiakov, General Manager Binance w CEE.

W Polsce warsztaty były prowadzone przez Melanie Lefebvre z zespołu Binance LE Training oraz Liliję Mažeikienė z Binance Investigations. Dwudniowy program obejmował stacjonarne szkolenie przybliżające koncepcję blockchain i aktywów kryptowalutowych, jak również metody wykrywania przestępstw na blockchainie: śledzenie przepływów pieniężnych, znajdowanie ich źródeł i docelowych adresatów oraz możliwości przejmowania tych aktywów przez organy ścigania.

– Działamy ręka w rękę z organami ścigania, śledząc podejrzane konta czy nielegalne aktywności. Chcemy mieć swój wkład w walkę z finansowaniem terroryzmu, oprogramowaniem ransomware, handlem ludźmi, wykorzystywaniem dzieci czy przestępstwami finansowymi – powiedział Jarek Jakubcek, dyrektor działu odpowiedzialnego za szkolenia dla organów ścigania w Binance.

binance warsztaty dla policji i prokuratury z polskireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.