Binance pozwala klientom przenieść tokenizowane akcje przed zamknięciem usługi | Wiadomości | CrypS.

Binance pozwala klientom przenieść tokenizowane akcje przed zamknięciem usługi

Zerelik Maciej
binance polygon

Binance umożliwiła europejskim klientom migrację ich tokenizowanych akcji do innej firmy. Giełda nagle zamknęła swoją ofertę w lipcu, po tym jak kilka organów regulacyjnych stwierdziło, że tokeny prawdopodobnie były nielegalną ofertą papierów wartościowych.

Klienci w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Szwajcarii mogą teraz migrować tokenizowane akcje z Binance do CM-Equity AG, niemieckiej firmy inwestycyjnej, z którą Binance współpracował przy ich notowaniu.

Jednak użytkownicy z innych krajów, takich jak Wielka Brytania, nie mają takiej możliwości. Mimo to, mogą je nadal sprzedawać na Binance do 14 października. Jeśli nie upłynnią swoich udziałów lub nie przeniosą ich na platformę CM-Equity AG, giełda sprzeda je za nich w dniu 15 października.

Tokenizowane akcje to kryptowalutowe instrumenty pochodne, które odzwierciedlają wartość papierów wartościowych. W przypadku Binance, CM-Equity działał jako broker. Sprzedawał ułamkowe części akcji, które posiadał, klientom Binance. W przeciwieństwie do zwykłych papierów wartościowych, wersja tokenizowana nie wypłacała dywidendy.

Binance uruchomił produkt w dniu 12 kwietnia, dwa dni przed tym, jak giełda Coinbase weszła na Nasdaq. W połowie lipca platforma zaprzestała handlu tokenizowanymi akcjami bez ostrzeżenia

binance polygon
reklama
reklama