Binance pozwala klientom przenieść tokenizowane akcje przed zamknięciem usługi | Wiadomości | CrypS.

Binance pozwala klientom przenieść tokenizowane akcje przed zamknięciem usługi

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance polygon

Binance umożliwiła europejskim klientom migrację ich tokenizowanych akcji do innej firmy. Giełda nagle zamknęła swoją ofertę w lipcu, po tym jak kilka organów regulacyjnych stwierdziło, że tokeny prawdopodobnie były nielegalną ofertą papierów wartościowych.

Klienci w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Szwajcarii mogą teraz migrować tokenizowane akcje z Binance do CM-Equity AG, niemieckiej firmy inwestycyjnej, z którą Binance współpracował przy ich notowaniu.

Jednak użytkownicy z innych krajów, takich jak Wielka Brytania, nie mają takiej możliwości. Mimo to, mogą je nadal sprzedawać na Binance do 14 października. Jeśli nie upłynnią swoich udziałów lub nie przeniosą ich na platformę CM-Equity AG, giełda sprzeda je za nich w dniu 15 października.

Tokenizowane akcje to kryptowalutowe instrumenty pochodne, które odzwierciedlają wartość papierów wartościowych. W przypadku Binance, CM-Equity działał jako broker. Sprzedawał ułamkowe części akcji, które posiadał, klientom Binance. W przeciwieństwie do zwykłych papierów wartościowych, wersja tokenizowana nie wypłacała dywidendy.

Binance uruchomił produkt w dniu 12 kwietnia, dwa dni przed tym, jak giełda Coinbase weszła na Nasdaq. W połowie lipca platforma zaprzestała handlu tokenizowanymi akcjami bez ostrzeżenia

binance polygonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.