Binance Pool uruchamia fundusz o wartości 500 mln USD dla górników BTC | Wiadomości | CrypS.

Binance Pool uruchamia fundusz o wartości 500 mln USD dla górników BTC

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Binance Pool ogłosił utworzenie funduszu o wartości 500 milionów dolarów w celu zapewnienia finansowania dłużnego dla zmagających się z problemami górników Bitcoina.


Inicjatywa skierowana jest zarówno do podmiotów z branży publicznej, jak i prywatnej. Pożyczki będą udzielane na okres od 18 do 24 miesięcy, a ich zabezpieczeniem będą kryptowaluty i/lub sprzęt.

Giełda zapowiedziała też, że zamierza wejść w biznes usług miningu w chmurze. W oświadczeniu na oficjalnej stronie możemy przeczytać:

Binance Pool zamierza uruchomić produkty do wydobywania w chmurze. Ponieważ hash rate cloud miningu będzie bezpośrednio kupowany od dostawców infrastruktury do wydobywania bitcoinów i cyfrowej, Binance Pool szuka do współpracy dostawców cloud miningu.

Mining Bitcoina w ostatnim czasie

Dla przypomnienia, zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments uruchomił w październiku produkt współinwestowania w sprzęt do wydobywania bitcoinów.

We wrześniu dostawca usług górniczych Bitdeer stworzył fundusz o wartości 250 mln dolarów, który ma na celu odkupienie aktywów od “mających problemy” firm z branży.

W tym samym miesiącu firma górnicza i dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury do wydobywania kryptowalut w chmurze, Compute North, złożyła wniosek o upadłość.

Według Arcane Research, przeważająca liczba spółek publicznych z branży odnotowała w swoim bilansie niezrealizowaną stratę, pomimo udanego 2021 roku.

Wcześniej Binance uruchomił mining pool nastawiony na wydobywanie tokenów ETHPoW – czyli forka Ethereum, który powstał po The Merge.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.