Binance planuje przejęcia firm spoza branży kryptowalutowej | Wiadomości | CrypS.

Binance planuje przejęcia firm spoza branży kryptowalutowej

Redakcja
binance

Jak donosi Financial Times, giełda kryptowalut Binance planuje serię akwizycji, których przedmiotem będą firmy działające na tradycyjnych rynkach.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, w wywiadzie dla serwisu informacyjnego powiedział:

Chcemy zidentyfikować i zainwestować w jeden lub dwa cele w każdym sektorze gospodarki i spróbować wprowadzić je do kryptowalut. Strategia polega na tym, aby uczynić przemysł kryptowalutowy większym.

Komentarze Zhao pojawiły się tuż po gigantycznej inwestycji 200 milionów dolarów w Forbes. Dzięki niej giełda stała się jednym z dwóch największych właścicieli tego wydawnictwa. Co ciekawe, transakcja ta miała miejsce nieco ponad rok po tym, jak Binance pozwała spółkę medialną. Prezes Forbes Mike Ferdele powiedział wówczas:

Dzięki inwestycji Binance w Forbes mamy teraz doświadczenie, sieć i zasoby wiodącej na świecie giełdy kryptowalutowej i jednego z najbardziej skutecznych innowatorów blockchain.

Ponadto, komentarze Zhao pojawiły się wkrótce po ostatnim starciu Binance z brytyjskim Urzędem Nadzoru Finansowego (FCA).

Binance i FCA

Kilka dni temu FCA ujawniła pożyczkę w wysokości 36 milionów dolarów, udzieloną przez Bifinity – podmiot wchodzący w skład szerszej grupy Binance – firmie Eqonex Limited – spółce macierzystej zarejestrowanej w FCA firmy Digivault Limited.

Według FCA, w wyniku tej transakcji „osoby i podmioty, które są częścią Binance Group, mogły stać się rzeczywistymi właścicielami Digivault na potrzeby przepisów o praniu brudnych pieniędzy” – przepisów, nad którymi FCA sprawuje nadzór odnośnie krypto działalności.

Latem ubiegłego roku FCA było zaniepokojone brakiem siedziby giełdy. We wrześniu regulator stwierdził, że Binance Markets Limited, część Binance Group, nie może podlegać regulacjom, ponieważ nie dostarczyła podstawowych informacji organowi regulacyjnemu.

W tym tygodniu FCA ponownie wyraził swoje obawy w związku z transakcją Bifinity i Eqonex i powiedział, że dopóki nie zostaną rozwiązane zaległe kwestie podniesione przez FCA, agencja wciąż żywi obawy wobec Binance Markets Limited.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.