Binance prezentuje pierwszy token Soulbound na BNB Chain | Wiadomości | CrypS.

Binance prezentuje pierwszy token Soulbound na BNB Chain

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Największa na świecie giełda kryptowalutBinance – ogłosiła, że jest w pełni gotowa do emisji Binance Account Bound (BAB), pierwszego w historii tokena Soulbound (SBT) zbudowanego na BNB Smart Chain. BAB zostanie wprowadzony początkowo jako projekt pilotażowy i będzie dostępny tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej.


Będzie to funkcja opt-in, która pozwoli tylko zweryfikowanym użytkownikom na wybijanie BAB bezpośrednio na portfelach podczas korzystania z platformy.

BAB jest zasadniczo wprowadzony, aby funkcjonować jako identyfikator dla Binance. Może być również wykorzystywany przez protokoły stron trzecich w celu potwierdzenia tokenów BAB dla niezliczonych działań, takich jak unikanie botów, zrzucanie NFT i DAO używające go do tzw. głosowania quadratic.

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu, token BAB jest pierwszym w historii tokenem Soulbound wyemitowanym na BNB Smart Chain, który koncentruje się na rozwiązywaniu problemów z tożsamością w zdecentralizowanym świecie. Jest to token niezbywalny i niefinansowy. W ogłoszeniu zauważono, że “zbywalność” może nie być w najlepszym interesie decentralizacji. Może być problematyczna w odniesieniu do dystrybucji władzy zarządzania.

Stąd BAB różni się od tradycyjnych aktywów, takich jak Bitcoin i Ethereum, które reprezentują wartość.

W miarę jak zaczynamy badać, jak referencje będą funkcjonować w Web3, czy to w formie weryfikowalnego zestawu umiejętności, czy zarobionego tytułu, pojawią się dalsze przypadki użycia tokena BAB. To poczucie odpowiedzialności toruje drogę do bardziej wydajnej zdecentralizowanej społeczności i przestrzeni.

Binance spodziewa się, że w przyszłości wraz z rozwojem krajobrazu web3 pojawią się dodatkowe przypadki użycia dla BAB.

Tokeny Soulbound – czym są?

Koncepcja SBT została po raz pierwszy przedstawiona przez założyciela Ethereum Vitalika Buterina wraz z E. Glenem Weyl’em i Puja Ohlhaverem. Na początku tego roku Buterin wyjaśnił minusy cech przenośności i opłacalności komercyjnej NFT.

Soulbound to nowy rodzaj standardu tokenów, który potencjalnie może stanowić podstawowy blok konstrukcyjny dla Zdecentralizowanego Społeczeństwa lub tzw. DeSoc.

W dokumencie Buterin wyszczególnił kilka sposobów, w jaki SBT mogłyby być wykorzystywane, od stopni uniwersyteckich do poświadczeń edukacyjnych i jako ocena kredytowa Web3.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.