Binance wprowadza token Wrapped Bitcoin (WBTC) | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadza token Wrapped Bitcoin (WBTC)

Zerelik Maciej
wrapped bitcoin

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, wprowadza na swoją platformę nowy token WBTC. Jest to kolejny dowód na to, że giełda wspiera rozwój zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Binance wspiera Wrapped Bitcoin (WBTC)

Jak wynika z wpisu na blogu giełdy z 31 sierpnia, Wrapped Bitcoin (WBTC), nowy token ERC-20 powiązany z ceną Bitcoina (BTC), jest teraz dostępny na platformie. Użytkownicy Binance mogą teraz deponować WBTC, a także handlować tokenem w stosunku do Bitcoina i Ethereum.

Uruchomiony w 2019 roku, Wrapped Bitcoin jest tokenem bazującym na Ethereum, który reprezentuje Bitcoina, a jeden WBTC jest równy jednemu BTC. WBTC jest wspólną inicjatywą głównych graczy DeFi, takich jak BitGo, Ren, Dharma, Kyber Network, Compound, MakerDAO i Set Protocol. Token został zaprojektowany w celu zapewnienia większej płynności sieci Ethereum, jak również wdrożenia go w branży DeFi.

W ramach funkcjonalności WBTC w sieci DeFi, token umożliwia posiadaczom Bitcoinów hodlowanie BTC przy jednoczesnym korzystaniu z aplikacji DeFi, takich jak Compound.

W przeciwieństwie do tradycyjnego finansowania lub DeFi, projekt przewiduje zupełnie nowy system pieniężny zbudowany na najlepszych publicznych blockchainach. Ponieważ platformy DeFi łączą pożyczkobiorców i kredytodawców bezpośrednio eliminując sprawdzenie zdolności kredytowej, a także umożliwiają zabezpieczenie aktywów cyfrowych, DeFi zapewnia zdecentralizowane pożyczki jako swoją kluczową korzyść.

Boom na DeFi

W 2020 roku branża DeFi gwałtownie się rozwija, a jej całkowita wartość, w dniu 30 sierpnia osiągnęła 9 mld dolarów. Uniswap, najbardziej popularna zdecentralizowana giełda, wyprzedziła platfomę Coinbase pod względem wolumenu handlu.

W związku z tym, że w sieci DeFi nadal obserwuje się ogromne wzrosty, zapotrzebowanie na WBTC również rośnie. Aktualnie kapitalizacja rynkowa projektu wynosi ponad 400 mln dolarów.

W tym roku Binance aktywnie włącza się w rynek DeFi. W sierpniu 2020 r. Binance we współpracy z głównymi graczami w branży, takimi jak Compound Finance i Kava Labs wprowadził możliwość stakowania kryptowalut. W kwietniu giełda wyemitowała token DeFi zabezpieczony przez inne kryptowaluty – Ontology (ONT).

wrapped bitcoin
reklama
reklama