Biały Dom bada konsumpcję energii przez kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Biały Dom bada konsumpcję energii przez kryptowaluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
biały dom

Grupa zadaniowa Białego Domu analizuje obecnie zalety i wady wydobywania kryptowalut. Celem jest dostarczenie administracji Bidena odpowiednich zaleceń politycznych.


Nowy raport Bloomberg Law twierdzi, że Biały Dom przygląda się zużyciu energii w sektorze miningu przed wydaniem zaleceń politycznych. Nad badaniem piecze trzyma główny asystent dyrektora ds. energii w Biurze Polityki Naukowo-Technologicznej Białego Domu, Costa Samaras. Jego celem jest lepsze zrozumienie zalet i wad wydobywania kryptowalut przy jednoczesnym skupieniu się na zużyciu energii i emisji zanieczyszczeń.

Raport ma być gotowy w sierpniu. Jest on następstwem rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena, które nakazuje agencjom federalnym zadbać o “odpowiedzialne” wydobywanie kryptowalut. Samaras powiedział w wywiadzie dla Bloomberga:

Jeśli kryptowaluty mają stać się częścią naszego systemu finansowego, ważne jest, aby były rozwijane w sposób odpowiedzialny i minimalizujący całkowite emisje.

W ramach badania przeanalizowane zostaną też “raporty dotyczące hałasu, lokalnego zanieczyszczenia oraz ponownego uruchamiania starszych generatorów kopalnych”. Co więcej, porównane zostaną zalety algorytmów konsensusu Proof-of-Work z Proof-of-Stake.

Samaras przyznał, że mimo iż algorytm Proof-of-Work jest energochłonny, oferuje większe bezpieczeństwo niż jego odpowiedniki. Dodał jednak, że zespół ds. energii zachowuje otwarty umysł w tej sprawie. Mówił też o potrzebie “odpowiednich reakcji politycznych” na świat, w którym istniałaby “jakaś mieszanka Proof-of-Work i Proof-of-Stake”.

Niuanse w podejściu Białego Domu kontrastują z niedawną kampanią Greenpeace “Change the Code, Not The Climate” (Zmień kod, nie klimat). Agresywnie opowiada się ona za tym, by Bitcoin poszedł w ślady Ethereum i odszedł od Proof-of-Work w celu zmniejszenia zużycia energii.

Kampania wysuwała szereg wątpliwych twierdzeń na temat zużycia energii przez Bitcoina. Wykorzystywała bowiem dawno obalone tezy. Twierdziła m.in., że emisja Bitcoina rośnie wraz z jego ceną i może w końcu doprowadzić do zwiększenia globalnego ocieplenia powyżej 2 stopni Celsjusza.

biały domreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.