Beanstalk Farms zhackowany na ponad 180 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Beanstalk Farms zhackowany na ponad 180 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack

Oparty na Ethereum protokół Beanstalk Farms padł w sobotę ofiarą hakerów. Łączne straty sięgnęły ponad 180 milionów dolarów. W rezultacie, natywna kryptowaluta projektu spadła o ponad 80% w ciągu kilku minut.


Zaledwie kilka godzin po podkreśleniu, że Beanstalk Farms przyciągnął ponad 150 milionów dolarów w TVL, protokół padł ofiarą ataku hakerskiego. Początkowo to zespół poinformował o włamaniu:

Niedługo potem firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield, poinformowała, że napastnik ukradł co najmniej 80 milionów dolarów, ale straty protokołu okazały się znacznie większe.

Firma wyjaśniła, że hack stał się możliwy dzięki “wspomaganemu przez flash loan (natychmiastowemu) przejściu BIP18, które zostało zgłoszone jeden dzień temu”.

PeckShield zauważył również, że napastnik pozyskał początkowe środki na rozpoczęcie włamania z Synapse Protocol i zdeponował większość skradzionych aktywów w TornadoCash.

Co ciekawe, wygląda na to, że sprawca przekazał 250 000 USDC do portfela Ukraine Crypto Donation.

W poście na Discordzie Beanstalk wyjaśniono, że napastnicy wzięli pożyczkę flash na Aave i zgromadzili znaczną część tokena zarządzania projektem (Stalk). Umożliwiło im to ominięcie protokołu zarządzania i przesłanie środków do portfela Ethereum.

W wyniku hacku cena BEAN spadła z 1 dolara poniżej 0,1. Od tego czasu delikatnie odbiła i wynosi 0,2 USD.

ronin hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.