Bank centralny Japonii rozpocznie pilotaż CBDC w kwietniu | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Japonii rozpocznie pilotaż CBDC w kwietniu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Japonia łagodzi regulacje dotyczące stablecoinów

Bank Japonii (BoJ) planuje uruchomić program pilotażowy, aby przetestować cyfrowego jena jeszcze w kwietniu 2023 r.


Celem programu jest sprawdzenie “technicznej wykonalności” CBDC i rozszerzenie eksperymentu na ekosystem symulacyjny obejmujący firmy. Podczas pilotażu nie planuje się żadnych rzeczywistych transakcji.

BoJ powiedział, że musi skonsultować się z sektorem prywatnym w sprawie alternatywnych modeli danych, architektury dla płatności offline i innych ważnych elementów projektowych.

Pierwsza faza eksperymentów z krajową walutą cyfrową rozpoczęła się w Japonii wiosną 2021 roku.

Już w lipcu Hideki Murai z rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej powiedział, że rząd opracuje bardziej szczegółowy projekt CBDC do końca 2022 roku.

Później Haruhiko Kuroda, szef banku centralnego kraju, powiedział, że regulator podejmie decyzję o emisji cyfrowego jena po kompleksowych testach.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku BoJ w partnerstwie z trzema dużymi bankami komercyjnymi ogłosił pilotażowy projekt krajowej waluty cyfrowej.

Japonia zezwoli na handel stablecoinami

Co więcej japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) pracuje nad zniesieniem zakazu krajowej dystrybucji stablecoinów. Jeszcze w tym roku planuje dopuszczenie do obrotu tych, które przejdą indywidualne kontrole.

Oczekuje się, że nowe regulacje Japonii, które pozwolą inwestorom na handel przy użyciu stablecoinów zostaną przyjęte nie później niż w czerwcu 2023 roku.

Japonia łagodzi regulacje dotyczące stablecoinówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.