[Top 6] Najdziwniejsze niewymienne tokeny (NFT) | CrypS.

[Top 6] Najdziwniejsze niewymienne tokeny (NFT)

6 min
Anna Sutowicz

najdziwniejsze nft NFT

Niewymienne tokeny (NFT) zyskują na popularności. Chociaż wśród najbardziej sławnych znajdują się m.in. CryptoKitties, Bored Ape Yacht Club i CryptoPunks – dziś nie o nich. Opiszemy najdziwniejsze NFT jakie pojawiły się dotychczas. Chcesz wiedzieć jakie?

1. NFT są w toalecie

NFT nadal znajdują się w centrum uwagi podczas tego trendu na rynku kryptowalut. Pandemia COVID-19 generuje coraz to nowsze zjawiska – to m.in. społeczne akcje wychodzenia na balkon, czy zbiorowe „zostań w domu”. Do tego katalogu dołączyła… kryptowaluta oparta na papierze toaletowym.

Marka papieru toaletowego o nazwie Charmin weszła na rynek NFT. Zdecydowała się stworzyć i sprzedawać własną linię niewymiennych tokenów o nazwie NFT (P), czyli non-fungible toilet paper.

Firma odnosząc się do swojego dzieła twierdzi:

Czasami lepsze wrażenia z łazienki wykraczają poza siedzisko, dlatego wprowadzamy pierwszą w historii grafikę NFT od marki papieru toaletowego!

Kolekcja zawiera 5 egzemplarzy NFT. Firma ogłosiła, że ​​cały dochód zostanie przekazany na rzecz Direct Relief. Niewymienne tokeny są nawet dostarczane z „fizycznym wyświetlaczem”, na wypadek, jeśli ktoś chciałby „powiesić NFTP w swojej łazience obok swoich rolek papieru”. Nie, raczej nie chcę tego robić – tym bardziej, jeżeli jest to ekran, na którym wyświetlany jest jeden z migających, a przy tym często zacinających się GIF-ów, na którym widać rolkę papieru toaletowego i maskotkę marki.

2. Pierwszy na świecie cyfrowy zapach

Look Labs z siedzibą w Berlinie stworzył cyfrowy zapach, a raczej cyfrowe odbicie zapachu, który został zakodowany jako niewymienne tokeny (NFT). Look Labs zarejestrowało molekularne długości fal perfum o nazwie Cyber ​​Eau de Parfum. Stworzono cyfrową grafikę, która jest poparta niewymiennym tokenem:

Look Labs przekłada zapach Cyber ​​Eau de Parfum na grafikę NFT, czyniąc ją pierwszym na świecie cyfrowym zapachem. Zapach fizycznej Cyber ​​Eau de Parfum to perfumy unisex.

Poza zapachem, Look Labs stworzyło 10 cyfrowych dzieł sztuki wspieranych przez NFT, które działają jako certyfikaty autentyczności oparte na blockchain.

To „wyodrębnione cyfrowe odbicie fizycznego zapachu”

By stworzyć dzieło sztuki, studio Look Labs wykorzystało spektroskopię w bliskiej podczerwieni (NIRS), czyli metodę pomiaru drgań molekularnych obiektów fizycznych do wyodrębnienia długości fal perfum. NIRS wytworzył wówczas odczyt perfum. Firma włączyła dane do limitowanej edycji grafiki cyfrowej, która została stworzona we współpracy z artystą cyfrowym z Montrealu, Seanem Caruso.

Cyfrowe dzieła sztuki są inspirowane fizycznym opakowaniem perfum, jak również posiadają fotorealistyczny obraz butelki perfum. Butelka posiada podświetlaną etykietę OLED.

Look Labs Perfumy NFT
https://www.dezeen.com/2021/04/08/look-labs-digital-fragrance-nft/

Założyciel Look Labs, Jodan Katzarov opisuje swoje dzieło w ten sposób:

Cyfrowy zapach jest tak zwanym wyekstrahowanym cyfrowym odzwierciedleniem fizycznego zapachu. Wierzę, że istnieje ogromny potencjał rynkowy dla cyfrowych zapachów, które pojawią się w postaci kawałków NFT prezentujących uczucie zapachu. Wyobraź sobie coś w rodzaju karty „Pokemon”, która reprezentuje to, co perfumiarz chciał przedstawić za pomocą zapachu. W tym konkretnym przypadku zwizualizowaliśmy dane naukowe jako dzieło sztuki. Potencjalnie, jeśli mamy maszynę, która może przekształcić te molekularne odbicia, możemy odtworzyć zapach z powrotem lub możemy mieć algorytm sztucznej inteligencji, który może „odszyfrować” zapach i odtworzyć go w najbliższej przyszłości.

Nabywcy grafiki niewymiennych tokenów (NFT) mogą wykupić specjalną edycję fizycznego zapachu Cyber ​​Eau de Parfum, zawierającą drukowaną elektroniczną etykietę, na cyfrowej grafice. Działalność firmy koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych produktów w branży kosmetycznej i lifestylowej, łączeniu tradycyjnego rzemiosła z nową technologią.

3. Zwłoki Donalda Trumpa

Mike Winkelmann, który znany jest także jako artysta cyfrowy Beeple, sprzedał niewymienny token o nazwie Crossroads. NFT miało zmieniać się w zależności od wyniku wyborów prezydenckich w 2020 roku. Jeżeli Donald Trump by zachował swoje stanowisko, wówczas grafika miała przedstawiać go… nagiego i umięśnionego kroczącego przez piekło.

W przypadku, kiedy wybory prezydenckie wygrałby Joe Biden, wówczas 10 sekundowy film miał przedstawiać martwe zwłoki 45. prezydenta, całe pokryte graffiti, leżące w parku.

Zwłoki Donalda Trumpa NFT
https://imgix.bustle.com/uploads/image/2021/3/9/4ac6811c-0c0a-4a52-9570-ff0b6f64e806-beeple-nft-digital-artwork-crossroads-sold-for-record-66-million-800×445.jpg?w=824&h=458&fit=crop&crop=faces&auto=format%2Ccompress&q=50&dpr=2

4. Hebrajski pierścień – ślub na blockchainie

Kolejnym, wcale nie gorszym kandydatem do najdziwniejszego tytułu NFT jest niewymienny token Tabaat. Jeśli znasz język hebrajski, możesz wiedzieć, że tabaat to po hebrajsku znaczy pierścień. To pewna wskazówka, do czego służy ten token. O co chodzi?

W ubiegłym roku pracownicy Coinbase, Rebecca Rose i Peter Kacherginsky pobrali się. Można by pomyśleć, że to moment rozgrzewający serce. Jednakże, coś spowodowało, że zaślubiny tej pary delikatnie różniły się od innych wesel. Para pobrała się na blockchainie!

Para wymieniła przysięgi, lecz rolę tradycyjnych pierścieni pełniły Tabaat NFT, zawierające animację artysty Carla Johana Hasselrota. Według nowej pani Kacherginsky:

To ilustruje dwie różne rzeczy, które stają się jednym, jak w małżeństwie.

Wyjaśniła, że dla zawarcia swojego małżeństwa para skorzystała z technologii smart kontraktu, w ramach którego do ich kryptowalutowych portfeli trafiły cyfrowe grafiki w postaci NFT.

Istnieją jedynie dwa tokeny i nigdy więcej nie można ich stworzyć ponownie. Para posiada tokeny NFT, które zostały stworzone do bardzo specyficznej i niezwykłej funkcji. A dla tych zastanawiających się nad romantycznością pary młodej, którzy podczas wymiany wirtualnych pierścieni patrzyli się na ekrany telefonów, pani Kacherginsky podaje wyjaśnienie:

Blockchain, w przeciwieństwie do fizycznych obiektów, jest wieczny. Jest nie do powstrzymania, nie do cenzurowania i nie wymaga niczyjej zgody. Tak jak powinno być z miłością. Co może być bardziej romantycznego niż to?

5. A może patyk?

Do grona najdziwniejszych niewymiennych tokenów NFT, zaliczać się może również jeden kandydat pojawiający się w postaci czegoś, co istnieje zarówno w formie wirtualnej, jak i fizycznej. Nie rozumiesz? Cofnijmy się o krok. Jeżeli jesteś właścicielem psa, pojawia się całkiem realna szansa, że ​​Twój pupil uwielbia (lub chociaż lubi) bawić się w aportowanie. Jednym z najłatwiejszych, a przy tym najczęściej wybieranych przedmiotów do zabawy w aportowanie jest… skromny kij.

Inaczej, to kawałki drewna, które stosunkowo łatwo znaleźć czy to w parkach, czy na ulicach. Jest również całkiem duża szansa na to, że Twoje zwierzę będzie szczęśliwe, jeżeli kij ten gdzieś wyrzucisz jedynie po to, by mogło znaleźć je i przynieść z powrotem.

Pojawia się jednak jeden problem. Przynajmniej jeżeli jesteś osobą, która istnieje w technologii blockchain. Co by było, jeżeli chciałbyś zdobyć kij dla swojego psa, ale jednocześnie chcesz wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki cyfrowej, którym możesz pochwalić się wszystkim swoim znajomym?

Patyk NFT
https://static.dezeen.com/uploads/2021/05/outrageous-nfts-roundup_dezeen_2364_hero2-1704×959.jpg

Teraz już możesz. Twig, który opisywany jest jako: jedyna w swoim rodzaju, oryginalna grafika, stworzona przez psa dla psów.

To swoisty obraz patyka, który został znaleziony przez psa o imieniu Remy, w Nowym Jorku. To obietnica dostarczenia swojemu psu NFT, a na wypadek, gdyby Twój pies nie posiadał jednak swojego portfela kryptowalut, wówczas fizyczny kij zostanie wysłany do Ciebie pocztą.

6. Słoik z… pierdami

Na koniec, co wrażliwsze osoby prosimy o ostrożność. Obniżamy bowiem nieco ton. Możesz jednak po prostu uznać następną rzecz, o której będziemy pisać za bardzo zabawną. Jeśli nie – to nie 😉

W każdym razie, dwa lata temu w marcu Stany Zjednoczone zostały „zablokowane” w wyniku pandemii Covid-19. Wówczas Alex Ramirez-Mallis z Brooklynu i jego przyjaciele próbowali zniszczyć nudę. Zaczęli nagrywać swoje gazy i udostępniać to na swoim czacie grupowym na WhatsApp. W 2021 roku, Ramirez-Mallis zebrał nagrania, a następnie umieścił je w Internecie i sprzedał jako niewymienne tokeny (NFT). Jeszcze bardziej niezwykłe jest to… że ludzie je kupili!

Nieprzyjemny zapach - dziwne NFT

To jednak nie wszystko…

Kolejna kolekcja pierdów pochodzi od 31-letniej Stephanie Matto, która szybko trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie. Ogłosiła, że zamierza przejść na emeryturę od sprzedawania swoich gazów w słoikach po tym, jak powiedziała, że ​​była hospitalizowana, próbując nadążyć za rosnącym popytem.

Stephanie Matto, to była gwiazda serialu TLC „90-dniowy narzeczony”. Twierdzi, że zarobiła około 200 tysięcy USD na sprzedaży swoich butelkowych gazów swoim fanom. Lekarze jednak poinformowali ją, że dieta którą stosuje by „zwiększyć produkcję” nadmierne odbija się na jej zdrowiu fizycznym.

Gwiazda nie zamierzała jednak całkowicie porzucić przedsięwzięcia biznesowego. Postanowiła przestawić się na sprzedaż swoich gazów jako NFT…

Teraz Stephanie Matto zamierza wyrzeźbić przestrzeń w świecie NFT swoją „wyjątkową” grafiką pierdnięcia. Twierdzi:

Jest miejsce dla każdego.

Chętnie pozostawimy to bez komentarza.

Czym JEST NFT?

NFT pozwalają kupować, a także sprzedawać własność unikalnych cyfrowych przedmiotów jak również śledzić, kto jest ich właścicielem za pomocą technologii blockchain. Non-fungible token (NFT) – to inaczej kryptograficzny token, którego główną cechą jest wartość indywidualna każdej sztuki. Innymi słowy, każdy niewymienny token NFT jest unikalny w stosunku do pozostałych tokenów w danym łańcuchu. Kiedy towar jest kupowany i sprzedawany, wówczas zapisy transakcji są rejestrowane w cyfrowej księdze.

nft kryptowaluty

NFT jest zasadniczo unikatową reprezentacją zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Zainteresował Cię temat tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?

Być może pandemia COVID-19, a przy tym nowo odkryty komfort społeczeństwa dzięki cyfrowemu życiu, spowodowały swoiste szaleństwo NFT, które aktualnie ogarnia rynek kolekcjonerski.

Zajrzyj też tu:

[TOP 5] Anonimowe kryptowaluty – Monero, Zcash, Beam, Haven, Secret Network

[Top 6] Najciekawsze mining pool’e bitcoin

najdziwniejsze nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.