Arcane Research: Binance zmiażdżyło niemal cały globalny rynek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Arcane Research: Binance zmiażdżyło niemal cały globalny rynek kryptowalut

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Arcane Research opublikował raport, z którego wynika, że Binance, już teraz największa giełda kryptowalut na świecie, znacznie zwiększyła swoją dominację na rynku w ciągu 2022 roku. W dużej mierze przyczynił się do tego upadek takich platform jak FTX czy Celsius.


Binance miał 92% udziału w rynku spot bitcoina i 61% udziału w rynku instrumentów pochodnych BTC na dzień 28 grudnia. Arcane twierdzi, że nie ma nikogo innego, kto mógłby porównać się z tą giełdą pod względem metryk.

W rzeczywistości, jak twierdzą analitycy, Binance można już nazwać rynkiem walut cyfrowych. Na początku 2022 roku giełda kryptowalut posiadała 45% rynku spot, co oznacza, że w ciągu roku zwiększyła swój udział dwukrotnie. Do tego odnotowała wzrost udziału w rynku instrumentów pochodnych o jedną trzecią.

Wszystko zaczęło się od anulowania prowizji

Wzrost dominacji na rynku spot, rozpoczął się latem, gdy giełda kryptowalut odwołała prowizje dla niektórych par handlowych. Zwiększyła również swój globalny zasięg dzięki zakupowi indonezyjskiego brokera kryptowalutowego Tokocrypto i japońskiej platformy handlowej Sakura Exchange BitCoin.

Ponadto Binance stał się jedną z niewielu firm kryptowalutowych, które aktywnie zatrudniały pracowników w ciągu roku, a nie zwalniały ich jak konkurencja. Arcane uważa jednak, że giełda kryptowalut ponownie wprowadzi prowizje w 2023 roku.

W grudniu około tuzina inwestorów z Francji pozwało lokalną jednostkę Binance Holdings, oskarżając firmę o oszustwo. Twierdzili oni, że Binance naruszył francuskie przepisy dotyczące reklamy.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.