Analiza kursu BTC| Najlepsze platformy do stakingu| Dlaczego warto inwestować w Bitcoin Minetrix? | Wiadomości | CrypS.

Analiza kursu BTC| Najlepsze platformy do stakingu| Dlaczego warto inwestować w Bitcoin Minetrix?

Autor: Partnerzy
Redaktor: Albert Czajkowski
Kryptowaluty

Bitcoin znów zyskuje na wartości. W międzyczasie na rynku pojawiają się nowe projekty, które mogą zapoczątkować kolejny wzrost cen altcoinów. Jak wygląda obecna sytuacja na rynku kryptowalut i jaki jest najlepszy projekt, dzięki któremu możemy zarabiać pasywny dochód? 


Bitcoin znów wchodzi w fazę byka

Według analityków z serwisu Matrixport, wiodącej platformy usług finansowych dla kryptowalut, bitcoin wchodzi właśnie w fazę wzrostu cen. Obecnie jego cena ponownie zbliża się do poziomu 35 000 dolarów. Wiele ekspertów uważa, że obecny wzrost cen może doprowadzić bitcoina do poziomów z 2021 roku, a nawet jeszcze wyżej.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Warto wspomnieć, że każda z poprzednich hoss cen bitcoina była napędzana różnymi narracjami. W pierwszej z nich była mowa o wschodzącym mechanizmie płatności, a także jako o alternatywnej walucie na chińskim rynku. Następnie zaistniała narracja o boomie na BTC przez ICO (Initial Coin Offerings). Występujący w ostatnim czasie hype na zdecentralizowane finanse (DeF) i NFT przyczyniły się do ponownego wzrostu kursu tej kryptowaluty.

Kup Bitcoin Minetrix

Matrixport uważa, że obecny wzrost cen bitcoina jest przede wszystkim wynikiem rosnącej adopcji instytucjonalnej. Bitcoin przypomina takie aktywam jak złoto i obligacje skarbowe, co czyni go atrakcyjnym narzędziem, dzięki któremu możemy zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny.

W obliczu niezrównoważonego poziomu zadłużenia Stanów Zjednoczonych, instytucje coraz bardziej dostrzegają potencjał bitcoina. Matrixport szacuje, że król kryptowalut rozpoczął falę wzrostu w czerwcu i może osiągnąć cenę 125 000 dolarów do grudnia 2024 roku. Jeśli ta prognoza się sprawdzi, oznacza to imponujący wzrost o 267% w porównaniu z dzisiejszymi cenami.

Kup Bitcoin Minetrix

Bitcoin w obliczu inflacji

Obecny wzrost cen bitcoina jest zauważalny zwłaszcza w porównaniu do walut, które doświadczają wysokiej inflacji, takich jak peso argentyńskie czy liry tureckie. Bitcoin nadal jest o 50% tańszy w porównaniu do dolara amerykańskiego, kiedy przelicza się go na lokalne waluty w krajach doświadczających trudności gospodarczych, co świadczy o jego wartości jako zabezpieczenia przed inflacją. Dzięki bitcoinowi, obywatele Argentyny oraz Turcji mają możliwość zachowania siły nabywczej. 

Mimo że obecne rekordowe ceny bitcoina w tych krajach są wynikiem spadku wartości ich oficjalnych walut, to stanowią one dodatkowy dowód na to, dlaczego kraje z wysokim poziomem inflacji sięgają po kryptowaluty jako formę zabezpieczenia funduszy.

Kup Bitcoin Minetrix

Przewidywania na przyszłość

Ekspert i analityk rynku kryptowalut – Josh Rager – przewiduje, że bitcoin rozpocznie pełnowymiarowy boom cenowy już w czerwcu 2024 roku. Jego prognoza zakłada, że cena bitcoina będzie oscylować między 20 000 a 30 000 dolarów przez następne sześć miesięcy. 

Kurs bitcoina

Po tym okresie, ETF oparty na cenie spot bitcoina zostanie zatwierdzony przez organy nadzorcze w USA, co przyniesie kolejny wzrost kursu w okolicach kwietnia, najprawdopodobniej aż do poziomu 40 000 dolarów. Po Halvingu, który jest zapowiedziany na kwiecień, cena coina ustabilizuje się i będzie nieco spadać przez kilka tygodni. Jednak po tym okresie zacznie ona rosnąć i prawdopodobnie osiągnie szczyt na początku lub w połowie 2025 roku.

Kup Bitcoin Minetrix

Bitcoin Minetrix – innowacyjne podejście do wydobywania kryptowalut

W kontekście obecnej sytuacji na rynku kryptowalut warto zwrócić uwagę na innowacyjne projekty, takie jak Bitcoin Minetrix (BTCMTX). Ten projekt ma na celu sprawienie, że wydobywanie kryptowalut będzie dostępne dla każdego poprzez tokenizację na platformie Ethereum.

Posiadacze tokenów $BTCMTX mogą zdobywać nagrody za wydobywanie poprzez mechanizm stakingu, co sprawia, że proces ten staje się dostępny dla każdego, niezależnie od doświadczenia czy zasobów.

To podejście pozwala na zarabianie na korzyściach wynikających z wydobywania w chmurze i jednoczesną eliminację głównych problemów z nimi związanych, takich jak oszustwa. Posiadacze BTCMTX mogą także stake’ować swoje tokeny, aby zarabiać zyski w wysokości nawet 240% rocznie.

Tokeny BTCMTX są dostępne w przedsprzedaży w cenie zaledwie 0,0112 dolarów, a od wczesnych inwestorów udało się zgromadzić już ponad 2,4 miliona dolarów. 

Wobec prognoz niektórych ekspertów, że Bitcoin może osiągnąć cenę nawet 1 miliona dolarów, potencjalne zyski z inwestycji w BTCMTX mogą być ogromne, jeśli zespół deweloperski osiągnie cele określone w planie projektu.

Te cele obejmują uruchomienie aplikacji mobilnej do stakingu oraz nawiązanie partnerstw z głównymi firmami zajmującymi się wydobyciem w chmurze.

Obecnie Bitcoin Minetrix zajmuje pierwsze miejsce na liście nadchodzących ICO według CoinSniper, co świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorów i podnosi oczekiwania co do sukcesu projektu w najbliższej przyszłości.

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut wydaje się obiecująca, zwłaszcza w kontekście prognoz dotyczących piątej fazy wzrostu cen Bitcoina. Kryptowaluty nadal pozostają popularnym narzędziem do zabezpieczania finansów w krajach o wysokim poziomie inflacji.

Warto również zwrócić uwagę na innowacyjne projekty takie jak Bitcoin Minetrix, które mają potencjał przyczynić się do dalszego rozwoju rynku kryptowalut poprzez udostępnienie możliwości zarabiania na kopaniu Bitcoinów dla szerszego grona inwestorów. 

Kup Bitcoin Minetrix


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.

Kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.