Kurs bitcoina w lipcu zacznie mocno rosnąć - sugeruje QCP Capital | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina w lipcu zacznie mocno rosnąć – sugeruje QCP Capital

Jacek Walewski
bitcoin moon

Obecnie na rynku bitcoina trwa typowa konsolidacja. Kurs wpadł w trend boczny. Firma handlowa QCP Capital sugeruje jednak, że już w lipcu rozpoczną się mocne wzrosty.


Kurs bitcoina zacznie wkrótce rosnąć

Od połowy marca cena bitcoina nie potrafi trwale przebić poziomu 30 000 USD. Dziś 1 BTC kosztuje 27 118 USD. W skali doby i tygodnia wahania kursu wynoszą niecały jeden procent. Firma QCP Capital przewiduje jednak zmianę tej sytuacji. I to już za niecały miesiąc.

Eksperci wpisują całą sytuację na rynku kryptowalut w szerszy kontekst. Wskazują na rozwiązanie problemu pułapu zadłużenia Stanów Zjednoczonych. W tym czasie kurs bitcoina dokładnie naśladuje to, co inwestorzy wyrysowali na wykresie w fazie konsolidacji w 2020 roku.

Dzięki uchwaleniu przez Izbę Reprezentantów i Senat ustawy o pułapie zadłużenia, (…) wszyscy możemy teraz przejść dalej i nie martwić żadnymi politycznymi występami aż do przyszłorocznych wyborów prezydenckich w USA

– napisano w raporcie QCP Capital.

Analitycy przypominają to, co miało miejsce na początku pandemii COVID-19.

W marcu 2020 r. byliśmy blisko masowego załamania cen [BTC] poniżej 5 tys., [działo się to w czasie] kiedy Fed uruchomił kurek płynności, co spowodowało wykładniczy wzrost cen [kryptowalut], gdy zbliżaliśmy się do halvingu.

Tamten covidowy krach przypomina to, co działo się w marcu br. – „byliśmy bliscy zejścia poniżej 20 tys. USD”.

Teraz, jak wspomnieliśmy, wpadliśmy w konsolidację. Ta zdaniem QCP Capital „przebiegała doskonale”, ale wkrótce się zakończy. Możliwe, że już w lipcu zobaczymy przebicie poziomu 30 000 USD i mocne wzrosty.

Obecna sytuacja i nastroje na rynku

Jak wspomnieliśmy dziś kurs bitcoina wynosi 27 118 USD. W skali tygodnia i 24 h kurs spadł o ok. 0,2%. Z kolei indeks strachu i chciwości BTC wynosi 52. Oznacza to neutralne nastawienie inwestorów do BTC.

Jeden ether kosztuje z kolei ok. 1900 USD. Oznacza to wzrost o blisko 3% w ciągu tygodnia i spadek o 0,2% od wczoraj. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 54, co także przekłada się na neutralne podejście rynku do ETH.

Hossy na bitcoinie oczekuje też Mike Novogratz. Jego zdaniem ta rozpocznie się jednak pod koniec roku.

bitcoin moonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.