Amerykański DOJ wzywa do przeprowadzenia ekspertyzy w sprawie FTX | Wiadomości | CrypS.

Amerykański DOJ wzywa do przeprowadzenia ekspertyzy w sprawie FTX

Maciej Zerelik
giełda kryptowalut ftx może mieć milion wierzycieli

Amerykański Departament Sprawiedliwości zaproponował, aby sąd rozpatrujący upadłość FTX powołał niezależnego eksperta do zbadania potencjalnych nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do upadku giełdy.


W oświadczeniu DOJ możemy przeczytać:

Ekspert może i powinien zbadać poważne zarzuty dotyczące oszustw, nieuczciwości, niekompetencji, uchybień i złego zarządzania.

Istnieją silne przesłanki, że działania zespołu Sama Bankmana-Frieda doprowadziły do „najszybszego poważnego upadku korporacyjnego w historii USA” – stwierdził syndyk DOJ Andrew R. Vara.

Urzędnik podkreślił, że ekspertyza jest lepszym rozwiązaniem niż śledztwo, a następnie wyjaśnił

To pierwsze może być upublicznione, co jest szczególnie ważne ze względu na szersze konsekwencje, jakie upadek FTX może mieć dla branży.

CFTC, SEC i DOJ biorą pod lupę FTX

Osobne dochodzenia w sprawie giełdy bitcoinów i powiązanych firm są prowadzone przez CFTC, SEC i Departament Sprawiedliwości USA – podaje Bloomberg.

W listopadzie Ryan Pinder, senator, minister spraw prawnych i prokurator generalny Bahamów, poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie okoliczności upadku FTX.

Wcześniej prawnicy, z którymi rozmawiał Fortune, powiedzieli, że Departament Sprawiedliwości USA ma wszystko, czego potrzebuje, by postawić zarzuty karne Bankmanowi-Friedowi i innym członkom kierownictwa upadłej giełdy.

Przypomnijmy, że nowy prezes FTX John Ray oskarżył swojego poprzednika i jego zespół o ukrywanie nielegalnego wykorzystania funduszy klientów i „potajemne zwolnienie Alameda Research z niektórych aspektów protokołu automatycznej likwidacji” na platformie.

giełda kryptowalut ftx może mieć milion wierzycieli
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.