Amerykański DOJ wzywa do przeprowadzenia ekspertyzy w sprawie FTX | Wiadomości | CrypS.

Amerykański DOJ wzywa do przeprowadzenia ekspertyzy w sprawie FTX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ftx

Amerykański Departament Sprawiedliwości zaproponował, aby sąd rozpatrujący upadłość FTX powołał niezależnego eksperta do zbadania potencjalnych nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do upadku giełdy.


W oświadczeniu DOJ możemy przeczytać:

Ekspert może i powinien zbadać poważne zarzuty dotyczące oszustw, nieuczciwości, niekompetencji, uchybień i złego zarządzania.

Istnieją silne przesłanki, że działania zespołu Sama Bankmana-Frieda doprowadziły do “najszybszego poważnego upadku korporacyjnego w historii USA” – stwierdził syndyk DOJ Andrew R. Vara.

Urzędnik podkreślił, że ekspertyza jest lepszym rozwiązaniem niż śledztwo, a następnie wyjaśnił

To pierwsze może być upublicznione, co jest szczególnie ważne ze względu na szersze konsekwencje, jakie upadek FTX może mieć dla branży.

CFTC, SEC i DOJ biorą pod lupę FTX

Osobne dochodzenia w sprawie giełdy bitcoinów i powiązanych firm są prowadzone przez CFTC, SEC i Departament Sprawiedliwości USA – podaje Bloomberg.

W listopadzie Ryan Pinder, senator, minister spraw prawnych i prokurator generalny Bahamów, poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie okoliczności upadku FTX.

Wcześniej prawnicy, z którymi rozmawiał Fortune, powiedzieli, że Departament Sprawiedliwości USA ma wszystko, czego potrzebuje, by postawić zarzuty karne Bankmanowi-Friedowi i innym członkom kierownictwa upadłej giełdy.

Przypomnijmy, że nowy prezes FTX John Ray oskarżył swojego poprzednika i jego zespół o ukrywanie nielegalnego wykorzystania funduszy klientów i “potajemne zwolnienie Alameda Research z niektórych aspektów protokołu automatycznej likwidacji” na platformie.

ftxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.