Bahamy wszczynają śledztwo kryminalne w sprawie FTX

Bahamy wszczynają śledztwo kryminalne ws. FTX

Anna Sutowicz
FTX domaga się zwrotu darowizn

Regulator papierów wartościowych na Bahamach i śledczy finansowi podobno badają upadłą giełdę kryptowalutową FTX.


Giełda FTX, która w piątek złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem, jest obecnie przedmiotem dochodzenia. Dochodzenie ma miejsce niewiele po tym, jak FTX zatweetował, że został poinstruowany przez „regulację i regulatorów Bahama HQ”, by ułatwić wycofanie bahamskich funduszy. Komisja Papierów Wartościowych wówczas zaprzeczyła instruowaniu lub upoważnianiu FTX do priorytetowego traktowania wypłat dla klientów w kraju: 

Komisja pragnie poinformować, że nie kierowała, nie autoryzowała ani nie sugerowała FTX Digital Markets, Ltd. priorytetowego traktowania wypłat dla klientów z Bahamów.

Bahamy prowadzą śledztwo kryminalne dot. FTX

Królewska Policja Bahamów stwierdziła, że śledczy finansowi ściśle współpracują z Bahamas Securities Commission, aby zbadać, czy doszło do przestępstwa:

W świetle upadku FTX globalnie i tymczasowej likwidacji FTX Digital Markets Ltd., zespół śledczych finansowych z Oddziału Śledczego ds. Przestępstw Finansowych ściśle współpracuje z Komisją Papierów Wartościowych Bahamów, aby zbadać, czy doszło do jakiegokolwiek przestępczego wykroczenia.

FTX Digital Markets to spółka zależna FTX Trading. Jest licencjonowana i regulowana na Bahamach.

W ten weekend nasiliły się spekulacje dotyczące miejsca pobytu byłego prezesa Sama Bankmana-Frieda, który w sobotę powiedział, że przebywa na Bahamach. Według późniejszych raportów, on i dwaj byli współpracownicy FTX są „pod nadzorem” władz Bahamów.

FTX, jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych, stoi przed dochodzeniem prowadzonym przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie niewłaściwego zarządzania funduszami klientów i relacji z FTX.US i Alameda Research.

FTX domaga się zwrotu darowiznreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.