Amerykańska ustawa infrastrukturalna może zwiększyć dług publiczny
Projekt amerykańskiej ustawy podatkowej, który może zaszkodzić bitcoinowi i posiadaczom kryptowalut, zdaniem Camerona Winklevossa „będzie kontynuował grabież przyszłych pokoleń”. Według nowych szacunków proponowany projekt ustawy infrastrukturalnej, który jest obecnie przedmiotem dyskusji w Waszyngtonie, spowodowałby wzrost deficytu budżetowego o kolejne ćwierć biliona dolarów.
Kontrowersyjna ustawa pokonuje kolejne etapy na drodze do wejścia w życie, a branża kryptowalutowa nadal ostrzega przed potencjalnym koszmarem podatkowym, którego, zdaniem ekspertów, wciąż można łatwo uniknąć. Według doniesień medialnych, sformułowania zawarte w projekcie ustawy mogą nakładać nadmierne wymagania zarówno na posiadaczy kryptowalut, jak i na firmy.
Obecnie trwają działania ze strony senatorów wspierających branżę i firm kryptowalutowych, których celem jest zmiana zapisów ustawy w celu zmniejszenia przyszłych obciążeń. Zdaniem Winklevossa ustawa sama w sobie jest powodem do niepokoju na poziomie gospodarczym. – Szacuje się, że ustawa infrastrukturalna zwiększy federalny deficyt budżetowy o kolejne 256 mld USD. Nałoży to kolejne obciążenia na przyszłe pokolenia. Bitcoin może to naprawić – skomentował na Twitterze współzałożyciel giełdy Gemini.
The infrastructure bill is estimated to add another $256B to the federal budget deficit. It will not be fully paid for. The plunder of future generations continues. #Bitcoin fixes this. https://t.co/dsGsE8UUpf
— Cameron Winklevoss (@cameron) August 5, 2021
Mieszane opinie wśród zwolenników kryptowalut
Słowa Winklevossa padły tydzień po tym, jak Rezerwa Federalna odnotowała nowy rekord w swoim sprawozdaniu, który 26 lipca po raz pierwszy przekroczył 8,24 bln USD. W szerszej perspektywie oznacza to, że banki centralne na całym świecie opowiedziały się za kontynuacją zakupów aktywów bez względu na przyszłe implikacje związane z zadłużeniem, jako bodziec to takich działań wskazując nowe warianty koronawirusa. – Jeśli wariant Delta spowoduje, że rynek pracy będzie odbudowywał się znacznie wolniej, to wtedy będę musiał się wycofać – powiedział prezes FED z Minneapolis Neel Kashkari, cytowany przez agencję Reutera.
Krótkoterminowe problemy bitcoina są zatem uzależnione od postępów prac nad ustawą. Traderzy wyrażali mieszane opinie na temat jej wpływu na rynek, a jedno z popularniejszych kont na Twitterze, Pentoshi, wskazało, że bitcoin radził sobie ze znacznie poważniejszymi problemami.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.