Algorytmiczny stablecoin USDN traci oparcie w USD | Wiadomości | CrypS.

Algorytmiczny stablecoin USDN traci oparcie w USD

Mariusz Przepiórka
USDN stracił powiązanie z dolarem

Społeczność kryptowalutowa stara się radzić sobie w niekorzystnych warunkach rynkowych i odbudować się po zapaści wywołanej m.in. upadkiem Terra USD. Nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej, że kolejny stablecoin ma problemy z utrzymaniem wartości dolara amerykańskiego.


Tym razem jest to algorytmiczny stablecoin Neutrino Dollar (USDN), którego wartość już czwarty raz w tym roku odchyliła się od dolara. Obecnie wspierany przez firmę Waves stablecoin jest notowany na poziomie 0,90 USD.

W kwietniu bieżącego roku kurs USDN załamał się do poziomu 0,78 USD. Był to efekt zarzutów o manipulacje ceną stablecoina. Waluta odzyskała swoją pozycję w ciągu kilku dni po pierwszym krachu. Jednak w kolejnych miesiącach USDN po raz kolejny wykazywał oznaki słabości. W maju spadł do 0,82 USD, natomiast w czerwcu zaliczył ponowny dołek, osiągając 0,93 USD.

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością, zespół stojący za stablecoinem zainicjował głosowanie w celu wdrożenia zmian w parametrach protokołu. Po głosowaniu zespół dodał nowe mechaniki, które miały poprawić sprawność protokołu. Obejmuje to zmiany w maksymalnej kwocie wymiany, mechanikę ochrony współczynnika oparcia i poprawę dystrybucji premii.

Problemy stablecoinów aUSD i HUSD

Tymczasem niedawny atak skierowany w Acala Network sprawił, że cena stablecoina Acala USD (aUSD) spadła o 99%. Niespodziewanie w sieci pojawił się ponad 1 miliard tokenów aUSD, w efekcie jego posiadacze zastanawiają się teraz, czy zdecentralizowany protokół finansowy kiedykolwiek odzyska swoją pozycję. Obecnie wartość tokena aUSD wynosi około 0,65 USD.

Na początku tego miesiąca HUSD, stablecoin wspierany przez giełdę kryptowalut Huobi, również zachwiał się do 0,82 USD z powodu problemu z płynnością. Według giełdy, problemy z utrzymaniem wartości były spowodowane zamknięciem kont market makerów. Spowodowało to krótkoterminowe odchylenie od zabezpieczenia w USD, ale sytuacja bardzo szybko unormowała się.

USDN stracił powiązanie z dolaremreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.