Alameda Research zarabiała korzystając z niejawnych informacji o listingach na FTX | Wiadomości | CrypS.

Alameda Research zarabiała korzystając z niejawnych informacji o listingach na FTX

Redakcja
alameda research

Alameda Research wykorzystała wcześniejszą wiedzę o tokenach, które miały być notowane na FTX, aby kupić je przed publicznymi ogłoszeniami, a następnie sprzedać z zyskiem. Tak wynika z analizy firmy Argus.


Między początkiem 2021 roku a marcem tego roku Alameda posiadała 60 milionów dolarów w 18 różnych tokenach, które ostatecznie były notowane na FTX. Analiza została po raz pierwszy wspomniana w poniedziałkowym raporcie The Wall Street Journal.

Alameda Research to firma zajmująca się handlem ilościowym założona przez Sama Bankmana-Frieda w 2017 roku. W 2019 przeszedł on do FTX – obecnie upadłej giełdy kryptowalut – a następnie ustąpił z codziennych operacji w Alameda w 2021 roku. Bankman-Fried utrzymywał, że obie firmy były oddzielnymi podmiotami, ale “bank run” który zmusił FTX do zawieszenia wypłat w zeszłym tygodniu, a ostatecznie złożenia wniosku o upadłość, wynikał z faktu, że duża część bilansu Alamedy składała się z FTT, natywnego tokena FTX.

Współzałożyciel Argus, Omar Amjad powiedział dla WSJ:

To, co widzimy, to fakt, że w zasadzie prawie zawsze w miesiącu poprzedzającym kupili pozycję, której wcześniej nie mieli. Jest całkiem jasne, że coś na rynku mówi im, że powinni kupować rzeczy, których wcześniej nie kupowali.

Insider trafing w innych krypto firmach

Były kierownik produktu OpenSea Nate Chastain był pierwszym w historii traderem aktywów cyfrowych oskarżonym o insider trading. W zeszłym roku, wykorzystał on wewnętrzne informacje o tym, które kolekcje NFT miały zostać umieszczone na stronie głównej rynku dla własnych korzyści.

W kwietniu kryptowalutowa osobowość na Twitterze i gospodarz podcastu Cobie oznaczył portfel Ethereum, który zakupił tokeny o wartości 400 000 USD tuż przed publicznym wpisem na blogu, w którym ogłoszono, że mogą one zostać wylistowane na Coinbase. Dwa tygodnie później dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong ogłosił, że firma nie będzie już podawać aktywów, które rozważa wprowadzić na platformę.

alameda researchreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.