Były pracownik OpenSea oskarżony o insider trading na NFT | Wiadomości | CrypS.

Były pracownik OpenSea oskarżony o insider trading na NFT

Redakcja
insider trading

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył byłego kierownika produktu w OpenSea o oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Rzekomo wykorzystał on poufne informacje biznesowe dotyczące tego, jakie projekty NFT zostaną zamieszczone na platformie, aby osiągać zyski. W oficjalnym komunikacie stwierdzono, że sprawa ta jest pierwszym w historii przypadkiem wykorzystywania informacji poufnych w obrocie cyfrowymi aktywami.


31-letni Nathaniel Chastain został oskarżony o potajemny zakup 45 NFT przed ich umieszczeniem na stronie głównej OpenSea w okresie od czerwca do września 2021 r.. Mężczyzna został aresztowany w środę i grożą mu zarzuty oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. Za tego typu przestępstwa może trafić za kraty nawet na 20 lat.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, do obowiązków Chastaina w OpenSea należało “wybieranie NFT, które miały być prezentowane na stronie głównej OpenSea”. Wiedząc z wyprzedzeniem, które z nich zostaną wprowadzone na stronę – co zazwyczaj prowadziło do zwiększenia ich wartości – Chastain mógł kupić je po okazyjnych cenach. Następnie dokonywał sprzedaży zaraz po debiucie “osiągając zyski od dwóch do pięciu razy większe niż początkowa cena zakupu”.

W komunikacie czytamy, że mężczyzna ukrywał oszustwo, korzystając z anonimowych portfeli na OpenSea.

insider tradingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.