Adidas otwiera się dla artystów NFT | Wiadomości | CrypS.

Adidas otwiera się dla artystów NFT

Patryk Chodyniecki
Meta wprowadza funkcje NFT na FB i Instagramie

Adidas, znane również jako Triple Stripes Studio, uruchomiło program rezydencji dla artystów cyfrowych NFT. Będzie on oparty na technologii Web3.


 Jego założeniem jest wspieranie i promowanie nowych talentów w przestrzeni NFT.

Pierwsi artyści i ich dzieła NFT

Dwóch pierwszych artystów, którzy dołączą do programu, to Adra Kandil (znana również jako Dearnostalgia) i Moto (Monkeemoto). Dearnostalgia specjalizuje się w łączeniu fotografii, typografii i cyfrowych projektów, podczas gdy Moto skupia się na ilustracjach cyfrowych, modzie i grach. Obydwoje zadebiutują ze sprzedażą dwóch różnych edycji NFT 6 września.

Cena i dostępność NFT

Ceny dla otwartych edycji NFT będą wynosić 0,03 ETH (około 49 dolarów), natomiast limitowane edycje będą kosztować 0,15 ETH (około 245 dolarów). Warto wskazać, że Triple Stripes Studio jest częścią jednostki Web3 firmy Adidas, znaną jako ALTS by Adidas. Studio zostało uruchomione w styczniu tego roku, a jego głównym zadaniem jest wspieranie inicjatywy Web3 niemieckiego giganta odzieżowego.

Inni również są w grze

Inni również nie odpuszczają walki o rynek NFT. Twórcy Bored Ape Yacht Club – Yuga Labs –  zapowiedzieli otwartą betę swojej nadchodzącej gry opartej na metawersum Otherside. Tytuł będzie rozwijać rolę Otherside i wprowadzi nowego wroga zwanego jako “The Shattered”. Ponadto warto wskazać, że ostatnimi czasy jeden z NFT Mutant Ape Yacht Club został sprzedany za imponujące 500 ETH (około 817 000 dolarów). To pokazuje, że chociaż wiele osób uważa rynek NFT za martwy – nie do końca jest to prawdą. 

Wzrost obrotów w sektorze

Według danych z CryptoSlam, wolumen obrotu NFT dla projektu NFL All Day firmy Dapper Labs wzrósł o 570% w ciągu ostatnich siedmiu dni. To największy skok wolumenu wśród 20 najbardziej sprzedających się projektów NFT w ostatnim tygodniu. Nadchodząca inicjatywa od Adidasa również cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności krypto, jak i fanów sztuki i mody. Bez wątpienia świat NFT kontynuuje swoją ekspansję, oferując nowe możliwości dla artystów, graczy i inwestorów. Pytanie brzmi, czy Adidas poradzi sobie w dobie nowych regulacji. 

Meta wprowadza funkcje NFT na FB i Instagramiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.