Dostawca danych pogodowych AccuWeather uruchomił węzeł Chainlink | Wiadomości | CrypS.

Dostawca danych pogodowych AccuWeather uruchomił węzeł Chainlink

Zerelik Maciej
chainlink accuweather

AccuWeather uruchomił węzeł Chainlink. Dostawca wyroczni podzielił się taką informacją we wtorkowym komunikacie prasowym.

Węzeł ma zapewnić deweloperom blockchain dostęp do danych pogodowych, w tym „aktualnej pogody według geolokalizacji… aktualnej temperatury, maksymalnej temperatury, minimalnej temperatury i opadów”. Dzięki temu dane pogodowe będą mogły być wykorzystywane w smart kontraktach zasilających zdecentralizowane aplikacje.

Mosty danych pogodowych mogą potencjalnie pozwolić na nowe przypadki użycia, takie jak dynamiczna sztuka NFT lub gry, które mogą zmieniać się wraz z pogodą. Aktualizacja otwiera również drzwi do prognozowania pogody, rynków hedgingowych i innych aplikacji blockchain opartych na pogodzie.

Kurt Fulepp, dyrektor ds. produktów w AccuWeather, skomentował utworzenie węzła w następujący sposób:

Z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć, jak hybrydowe smart kontrakty wykorzystujące dane AccuWeather tworzą wartość dla rolników, biznesu i ludzi na całym świecie, ostatecznie sprzyjając trwałemu wpływowi społecznemu na rynkach rozwiniętych i wschodzących.

Czym jest AccuWeather i Chainlink?

AccuWeather to amerykańska firma, która codziennie dostarcza dane pogodowe, prognozy i ostrzeżenia dla ponad miliarda ludzi na całym świecie. Oprócz swoich własnych kanałów, dostarcza też dane do około 180 000 stron internetowych innych firm. AccuWeather będzie teraz w stanie używać swojego węzła Chainlink do przesyłania informacji przez wiele blockchainów. Będą one miały swój własny podpis kryptograficzny dowodzący, że pochodzą od AccuWeather.

Chainlink to zdecentralizowana sieć wyroczni, która pozwala blockchainom na dostęp do zewnętrznych danych. Stał się on kluczową częścią ekosystemu DeFi. Według AccuWeather, firma wybrała projekt do uruchomienia swojego węzła, ponieważ jest to sprawdzony, szeroko przyjęty produkt, który wymagał „niewielkiej pracy integracyjnej.” Chainlink jest zdecydowanie najczęściej używaną siecią wyroczni w ekosystemie.

Chainlink regularnie nawiązuje bliskie więzi zarówno z rdzennymi kryptowalutami, jak i firmami z prawdziwego świata. W październiku Associated Press ogłosiła, że będzie dostarczać dane do sieci. Chainlink powołał również byłego dyrektora generalnego Google, Erica Schmidta, do rady doradczej.

chainlink accuweather
reklama
reklama