Associated Press będzie służyć jako źródło danych dla Chainlink | Wiadomości | CrypS.

Associated Press będzie służyć jako źródło danych dla Chainlink

Zerelik Maciej
associated press chainlink

Associated Press, znana również jako AP, ogłosiła, że będzie dostarczać dane do zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink.

AP dostarczy dane wyborcze i sportowe

AP dostarczy do Chainlink zbiory danych związane z wyborami w USA, ekonomią, wynikami sportowymi i finansami firm. W tym celu AP uruchomi swój własny węzeł Chainlink, który pozwoli na bezpieczne dostarczanie danych do sieci.

Dzięki kryptograficznym podpisom użytkownicy, którzy wykupią dostęp do tych danych, będą mogli zweryfikować, czy pochodzą one autentycznie od AP.

Chainlink zasugerował, że dane te są przydatne głównie dla inwestorów, którzy chcą zautomatyzować swoje działania handlowe. Za pomocą AP będą oni mogli realizować swoje transakcje natychmiast po upublicznieniu wiadomości.

Dwayne Desaulniers, dyrektor AP ds. blockchain i licencjonowania danych, określił Chainlink jako „idealny sposób na zapewnienie deweloperom smart kontraktów” dostępu do swoich danych. „Chainlink pozwala, aby te informacje były kompatybilne z każdym blockchainem” – podsumował, zwracając uwagę na funkcje interoperacyjności platformy.

Jeden z najważniejszych dostawców Chainlink

AP jest jedną z największych organizacji informacyjnych i została założona w 1846 roku. To czyni ją jednym z najważniejszych dostawców Chainlink. Chainlink współpracuje również z dziesiątkami innych firm, w tym m.in. Binance i CoinGecko. Pełną listę można znaleźć na stronie internetowej ekosystemu.

Co ciekawe, nie jest pierwsze wejście AP w świat blockchaina. W październiku 2020 r., agencja medialna nawiązała współpracę z opartym na EOS konkurentem Wikipedii, Everipedia. Celem tej partnerstwa było opublikowanie wyników wyborów prezydenckich w USA z 2020 r. on-chain.

Inne firmy informacyjne i medialne również wkroczyły do świata kryptowalut. TIME Magazine wcześniej w tym roku zainwestował w kryptowaluty i uruchomił swoją własną serię NFT.

associated press chainlink
reklama
reklama