Associated Press będzie służyć jako źródło danych dla Chainlink | Wiadomości | CrypS.

Associated Press będzie służyć jako źródło danych dla Chainlink

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
associated press chainlink

Associated Press, znana również jako AP, ogłosiła, że będzie dostarczać dane do zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink.

AP dostarczy dane wyborcze i sportowe

AP dostarczy do Chainlink zbiory danych związane z wyborami w USA, ekonomią, wynikami sportowymi i finansami firm. W tym celu AP uruchomi swój własny węzeł Chainlink, który pozwoli na bezpieczne dostarczanie danych do sieci.

Dzięki kryptograficznym podpisom użytkownicy, którzy wykupią dostęp do tych danych, będą mogli zweryfikować, czy pochodzą one autentycznie od AP.

Chainlink zasugerował, że dane te są przydatne głównie dla inwestorów, którzy chcą zautomatyzować swoje działania handlowe. Za pomocą AP będą oni mogli realizować swoje transakcje natychmiast po upublicznieniu wiadomości.

Dwayne Desaulniers, dyrektor AP ds. blockchain i licencjonowania danych, określił Chainlink jako “idealny sposób na zapewnienie deweloperom smart kontraktów” dostępu do swoich danych. “Chainlink pozwala, aby te informacje były kompatybilne z każdym blockchainem” – podsumował, zwracając uwagę na funkcje interoperacyjności platformy.

Jeden z najważniejszych dostawców Chainlink

AP jest jedną z największych organizacji informacyjnych i została założona w 1846 roku. To czyni ją jednym z najważniejszych dostawców Chainlink. Chainlink współpracuje również z dziesiątkami innych firm, w tym m.in. Binance i CoinGecko. Pełną listę można znaleźć na stronie internetowej ekosystemu.

Co ciekawe, nie jest pierwsze wejście AP w świat blockchaina. W październiku 2020 r., agencja medialna nawiązała współpracę z opartym na EOS konkurentem Wikipedii, Everipedia. Celem tej partnerstwa było opublikowanie wyników wyborów prezydenckich w USA z 2020 r. on-chain.

Inne firmy informacyjne i medialne również wkroczyły do świata kryptowalut. TIME Magazine wcześniej w tym roku zainwestował w kryptowaluty i uruchomił swoją własną serię NFT.

associated press chainlinkreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.