Twórcy MetaMask w najnowszej aktualizacji wyeliminowali automatyczne łączenie wszystkich kont, gdy portfel wchodzi w interakcje z dappsami.
Konta będą teraz rozdzielone podczas łączenia się ze zdecentralizowanymi aplikacjami – to znaczy będą obsługiwane w oddzielnych zakładkach przeglądarki. Na blogu firmy możemy przeczytać:
Na przykład, będziesz mógł używać konta #1 jako konta publicznego i połączonego z ENS, podczas gdy konto #2 będzie dla aktywności DeFi, gdy chcesz zachować prywatność. Teraz nie będą one ze sobą połączone.
W aktualizacji pojawiły się opcje ograniczenia ilości danych wysyłanych do usług firm trzecich, a także zmiana domyślnego dostawcy RPC zamiast Infura. Dostawca ten jest powiązany z firmą ConsenSys, która jest również właścicielem MetaMask.
Kontrowersje wokół ConsenSys
24 listopada 2022 roku ConsenSys ogłosił zaktualizowaną politykę prywatności, co wywołało falę krytyki ze strony społeczności. Użytkownicy wskazywali na zmniejszenie ich prywatności i zwiększone ryzyko identyfikacji do działań egzekucyjnych.
6 grudnia, w odpowiedzi na obawy społeczności, firma wyjaśniła, że skrótci okres przechowywania zebranych IP i adresów portfeli do siedmiu dni.
Przypomnijmy, że w lutym 2023 r. firma ConsenSys dodała ustawienia prywatności popularnego portfela MetaMask do rozszerzenia przeglądarki, aby ułatwić proces zmiany dostawców RPC.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
