Tether rzuca wyzwanie bankom centralnym. Gigant kryptowalut chce zmienić świat dzięki… złotu
Prezes Tethera, Paolo Ardoino, chwali się, że jego firma może stać się jednym z największych banków inwestujących w złoto na świecie. Emitent USDT planuje aktywnie handlować swoimi rezerwami metalu szlachetnego.
- Ardoino zapowiedział, że Tether zwiększy swoje rezerwy złota.
- Firma planuje też wejść na rynek handlu metalami szlachetnymi.
Tether chce inwestować w złoto
Paolo Ardoino powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że spodziewa się wzrostu skali inwestycji swojej firmy w złoto.
Powód? Jego zdaniem geopolityczni rywale USA prawdopodobnie wprowadzą opartą na metalu alternatywę dla dolara. Poza tym to „logicznie najbezpieczniejszy walor niż jakakolwiek waluta krajowa”.
Powiedział też, że Tether zamierza nadal reinwestować swoje ogromne zyski w złoto. Firma kupuje jedną lub dwie tony złota tygodniowo i „z pewnością utrzyma to tempo przez kilka najbliższych miesięcy”.
Obecnie ten emitent stablecoinów zgromadził blisko 140 ton kruszcu, które są przechowywane w bunkrze atomowym „w stylu Jamesa Bonda w Szwajcarii”, zbudowanym podczas zimnej wojny.
Bloomberg donosi, że są to największe znane takie rezerwy na świecie, poza tymi posiadanymi przez banki centralne, fundusze ETF i banki komercyjne.
Zasoby złota Tethera są warte ponad 23,3 miliarda USD.
Handel metalem szlachetnym
Na tym przechwałki Ardoino się nie kończą. W czasie wywiadu powiedział dziennikarzom, że Tether obecnie analizuje rynek i potencjalne strategie handlowe, planując rozpocząć handel swoimi rezerwami. Tym samym rzuci wyzwanie największym graczom na świecie!
Na tym nie koniec. Spółka agresywnie rozszerzyła również swój portfel akcji, nabywając w ostatnim czasie udziały w notowanych na kanadyjskiej giełdzie firmach, takich jak Elemental Altus Royalties i Gold Royalty Corp.
Sam stablecoin, USDT, dominuje na globalnym rynku stabilnych kursowo kryptowalut z kwotą ponad 186 miliardów USD w obiegu.
Firma ogłosiła też wprowadzenie na rynek USAT – stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim, który jest dostępny dla klientów z USA.
Wprowadzenie tej oferty na rynek jest następstwem powołania Bo Hinesa do zespołu Tethera, który, jak podaje spółka, wniósł do niej swoją wiedzę specjalistyczną i kontakty zdobyte podczas pełnienia przez niego poprzedniej funkcji – doradcy Białego Domu ds. kryptowalut.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
