117 pomiotów chce kupić jednostki FTX | Wiadomości | CrypS.

117 pomiotów chce kupić jednostki FTX

Redakcja
ftx

Około 117 potencjalnych nabywców jest zainteresowanych przejęciem jednostek należących do upadłej giełdy FTX. Tak wynika z dokumentów sądowych.


Według złożonego wniosku dłużnik priorytetowo traktuje sprzedaż LedgerX, FTX Japan, FTX Europe oraz platformy rozliczeniowej giełdy Embed. Kevin Kofsky, partner w banku inwestycyjnym Perella Weinberg reprezentujący giełdę, wymienił powody takiego podejścia:

  • Względna niezależność tych przedsiębiorstw;
  • ich potencjalnie wysoką wartość i ryzyko jej utraty z upływem czasu;
  • koszty wspierania działalności przedsiębiorstw;
  • znaczne zainteresowanie kupujących.

Kofsky powiedział:

„Około 117 stron, w tym różnych kontrahentów finansowych i strategicznych z całego świata, wyraziło zainteresowanie potencjalnym zakupem jednej lub więcej spółek”.

Według niego zawarto już 59 stosownych umów o poufności. Do platformy instrumentów pochodnych LedgerX rości sobie prawo 56 podmiotów, Embed ma 50 potencjalnych nabywców, FTX Japan i FTX Europe odpowiednio 41 i 40.

DOJ składa protest

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ), który odpowiada za sprawy związane z bankructwem, złożył protest dotyczący sprzedaży cennych aktywów dłużnika w sytuacji, gdy istnieją zarzuty popełnienia poważnych wykroczeń.

FTX odpowiedział, że żadne aktywa związane z roszczeniami wobec ex-CEO Sama Bankmana-Frieda i innych byłych menedżerów najwyższego szczebla nie zostaną sprzedane.

W obliczu zbliżającego się terminu składania ofert na zakup aktywów FTX, komitet wierzycieli giełdy w oświadczeniu „ostrożnie zgodził się” na sprzedaż. Grupa nie „życzyła sobie jednak pośpiechu” w tym procesie.

Przypomnijmy, że w grudniu Bahamas Securities Commission powiedziała, że jest w posiadaniu ponad 3,5 mld USD zablokowanych aktywów cyfrowych FTX.

W styczniu amerykańscy prokuratorzy zajęli akcje Robinhooda o wartości około 456 mln dolarów w ramach sprawy przeciwko Bankmanowi-Friedowi.

ftxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.