109 osób aresztowanych w związku z scamem PlusToken | Wiadomości | CrypS.

109 osób aresztowanych w związku z scamem PlusToken

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykro

Jak podaje lokalny serwis informacyjny Cailian News, chińskie władze dokonały dziś 109 aresztowań w związku z cieszącym się złą sławą projektem PlusToken.

Spośród aresztowanych, 27 członków było rzekomo częścią tzw. “rdzennego” zespołu projektu i uciekło za granicę. Pozostałe 82 osoby miały być “kluczowymi” postaciami w całym przedsięwzięciu. Jak poinformowały władze, wszystkie te osoby razem prowadziły scam zarówno w Chinach jak i za granicą.

Aresztowania położyły kres jednemu z największych programów Ponzi w branży kryptowalut, który od 2019 roku wymykał się z rąk władzom. Projekt wyłudził od inwestorów miliardy dolarów, w różnych kryptowalutach.

2 miliony uczestników i 5.8 mld dolarów

Jak podały władze, PlusToken zaangażował ponad 2 miliony uczestników, w ponad 3000 relacjach hierarchicznych. Łączna kwota która przeszła przez tą piramidę wynosi ponad 40 mld juanów (5,8 mld dolarów).

Operatorzy nieistniejącego już systemu marketingu wielopoziomowego (MLM) namawiali łatwowiernych inwestorów m.in. obiecując im atrakcyjne wypłaty, jeśli zainwestują w token lub nakłaniając ich do inwestowania w zamian za niewielką “prowizję”.

PlusToken uruchomiony w 2018 roku jako międzynarodowy projekt kryptowalutowego portfela, twierdził, że jest wspierany przez południowokoreański zespół składający się z byłych pracowników firm Samsung i Google.Piramida była masowo promowana w całej Azji i podobno do maja 2019 roku, udało jej się zdobyć ponad trzy miliony użytkowników.

Od czasu zamknięcia platformy, oszuści używają różnych metod, aby spieniężyć nielegalnie wyłudzone środki. Jakiś czas temu używali oni 6000 różnych portfeli, aby zamaskować transakcje BTC, ETH i EOS.

jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.