109 osób aresztowanych w związku z scamem PlusToken | Wiadomości | CrypS.

109 osób aresztowanych w związku z scamem PlusToken

Zerelik Maciej
jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykro

Jak podaje lokalny serwis informacyjny Cailian News, chińskie władze dokonały dziś 109 aresztowań w związku z cieszącym się złą sławą projektem PlusToken.

Spośród aresztowanych, 27 członków było rzekomo częścią tzw. „rdzennego” zespołu projektu i uciekło za granicę. Pozostałe 82 osoby miały być „kluczowymi” postaciami w całym przedsięwzięciu. Jak poinformowały władze, wszystkie te osoby razem prowadziły scam zarówno w Chinach jak i za granicą.

Aresztowania położyły kres jednemu z największych programów Ponzi w branży kryptowalut, który od 2019 roku wymykał się z rąk władzom. Projekt wyłudził od inwestorów miliardy dolarów, w różnych kryptowalutach.

2 miliony uczestników i 5.8 mld dolarów

Jak podały władze, PlusToken zaangażował ponad 2 miliony uczestników, w ponad 3000 relacjach hierarchicznych. Łączna kwota która przeszła przez tą piramidę wynosi ponad 40 mld juanów (5,8 mld dolarów).

Operatorzy nieistniejącego już systemu marketingu wielopoziomowego (MLM) namawiali łatwowiernych inwestorów m.in. obiecując im atrakcyjne wypłaty, jeśli zainwestują w token lub nakłaniając ich do inwestowania w zamian za niewielką „prowizję”.

PlusToken uruchomiony w 2018 roku jako międzynarodowy projekt kryptowalutowego portfela, twierdził, że jest wspierany przez południowokoreański zespół składający się z byłych pracowników firm Samsung i Google.Piramida była masowo promowana w całej Azji i podobno do maja 2019 roku, udało jej się zdobyć ponad trzy miliony użytkowników.

Od czasu zamknięcia platformy, oszuści używają różnych metod, aby spieniężyć nielegalnie wyłudzone środki. Jakiś czas temu używali oni 6000 różnych portfeli, aby zamaskować transakcje BTC, ETH i EOS.

jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykro
reklama
reklama