Zwolennik bitcoina dołącza do rady Fed! Co Trump chce osiągnąć tą nominacją?

Stephen Miran
W tym poście:
Bitcoin
-3.07%

Donald Trump wybrał na stanowisko w Radzie Rezerwy Federalnej probitcoinowego ekonomistę Stephen Miran.


  • Trump wybrał nowego członka do Rady Rezerwy Federalnej.
  • Nominatem prezydenta jest probitcoinowy Stephena Miran.

Trump wskazuje nowego członka Fedu

Donalda Trumpa podał, że do Rady Fedu dołącza ekonomista Stephen Miran, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Doradców Ekonomicznych i jest znanym zwolennikiem bitcoina.

Zajmie teraz miejsce zwolnione w zeszłym tygodniu przez Adrianę Kugler i będzie pełnić tę funkcję do 31 stycznia 2026 roku.

Trump określił wiedzę ekonomiczną Mirany jako „niezrównaną” i powiedział, że „służył on [dla kraju] z wyróżnieniem” podczas jego pierwszej kadencji. Jego faworyt pracował w tym czasie w Departamencie Skarbu i wielokrotnie publicznie chwalił Bitcoina.

Greg Magadini, dyrektor ds. instrumentów pochodnych w Amberdata, powiedział, że inwestorzy interpretują nominację Mirany jako zmianę dot. polityki Rezerwy Federalnej.

Oczekuje się, że będzie gołębia, a tego właśnie chce Trump

– powiedział Magadini w wywiadzie dla Decrypt.

Innymi słowy, Fed ma wkrótce zacząć serię cięć stóp procentowych. I nowa nominacja zwiększa szansę na to.

Jak wynika z powyższego wykresu Fed Watch Tool, pod koniec roku stopy proc. w USA spadną do przedziału 3,5-3,75 procent.

Są i zagrożenia

Nie jest jednak tak, że nowa nominacja nie niesie za sobą zagrożeń. Magadini w wywiadzie dla Decrypt wskazał też na to, że rynki mogą obawiać się utraty przez Fed niezależności:

Jeśli Fed straci niezależność i zdolność do walki z inflacją, zacznie to przypominać lata 70. W latach 70. koniec systemu z Bretton Woods spowodował wzrost ceny złota z 35 USD za uncję w 1970 roku do 700 USD za uncję w 1980 roku. Obecna sytuacja – słabe aukcje obligacji skarbowych, rosnące ceny złota i niepewność wokół polityki Fed – to pewna analogia.

Tyle że w latach 70. upadł system z Bretton Woods, czyli globalny porządek monetarny stworzony po II wojnie światowej, który wiązał waluty z dolarem amerykańskim, który był wymienialny na złoto. Obecnie nie ma mowy o czymś takim. Zagrożeniem jest tylko to, że Trump przejmie kontrolę nad bankiem centralnym.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->