Zużycie energii przez Bitcoina wzrosło o 41% w ciągu jednego roku | Wiadomości | CrypS.

Zużycie energii przez Bitcoina wzrosło o 41% w ciągu jednego roku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W trzecim kwartale 2022 roku hash rate Bitcoina wzrósł o 73% w porównaniu z rokiem wcześniej. Zużycie energii wzrosło jednak tylko o 41%, według raportu Bitcoin Mining Council (BMC).


BMC powstało w maju 2021 roku z inicjatywy ówczesnego CEO MicroStrategy Michaela Saylora po spotkaniu z Elonem Muskiem. Inni członkowie założyciele organizacji to firmy górnicze Argo Blockchain, Hive Blockchain, Hut 8, Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Core Scientific i firma Mike’a Novogratza – Galaxy Digital.

Według raportu, uczestnicy BMC odpowiadają za 45,4% mocy obliczeniowej bitcoina. Zielona energia stanowi 67,9 procent tej liczby.

Na podstawie tych danych organizacja przyjęła, że zielona energia zasila 59,4 proc. całkowitej mocy obliczeniowej. Jest to wzrost o około 3% w stosunku do sytuacji sprzed roku.

Wydajność wydobycia wzrosła w tym okresie o 23%, z 17,7 EH/GW do 21,7 EH/GW. Saylor napisał na Twitterze:

Sieć jest o 73% bezpieczniejsza niż w zeszłym roku, zużywa tylko 41% więcej energii i obecnie zapewnia 99% mocy hashowej wszystkich kryptowalut

W swoim sprawozdaniu za drugi kwartał organizacja podała, że efektywność energetyczna w górnictwie wzrosła o 46%.

Krytyka zużycia energii przez BTC

Dla przypomnienia, badacze z University of New Mexico nazwali bitcoina “cyfrową ropą” pod kątem jego wpływu na środowisko.

Komisja Europejska powiedziała, że kraje członkowskie UE powinny przygotować się do zawieszenia wydobycia kryptowalut Proof-of-Work “w razie potrzeby, aby złagodzić obciążenie systemów elektrycznych”.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.