Znany inwestor okradziony z blisko 900 tys. USD w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Znany inwestor okradziony z blisko 900 tys. USD w kryptowalutach

Redaktor: Albert Czajkowski
Kryptowaluty Kryptowaluty

Inwestor Mark Cuban potwierdził w piątek coś strasznego. Tak jak podejrzewała społeczność kryptowalut, został okradziony ze swoich cyfrowych aktywów. Z jakiego jednak powodu? Co zrobił nie tak?


Mark Cuban okradziony

Inwestor i właściciel Dallas Mavericks, Mark Cuban, przyznał, że stracił blisko 870 000 USD w cyfrowych aktywach. Nie chodzi jednak o złą inwestycje (np. w jakiś scam), ale kradzież. Jak do niej doszło?

Popularny na X (dawny Twitter) analityk blockchainów, który ukrywa się pod nickiem WazzCrypto, zauważył, że adres rzekomo należący do Cubana, był nieaktywny przez prawie sześć miesięcy. Nagle jednak ktoś “wyciągnął” z niego wszystkie środki.

 

Ostatecznie sam Mark Cuban potwierdził DL News, że w piątek późnym wieczorem stracił około 870 000 USD w różnych kryptowalutach.

Jak jednak doszło do kradzieży?

Jestem prawie pewien, że pobrałem wersję MetaMask z jakimś gównem

– powiedział Cuban mediom.

Wspominał też, że jego portfel na MetaMask “zawiesił się kilka razy”. Potem otrzymał e-mail od wspomnianej redakcji z pytaniem o kradzież. Szybko “zablokował” swoje NFT na OpenSea, by zabezpieczyć inne aktywa, jakie ma.

Cuban powiedział też, że udało mu się przenieść pozostałe aktywa na giełdę Coinbase za pomocą „klucza sprzętowego, którego Coinbase używa do uwierzytelniania”.

Metoda na fałszywą aplikacje

Fake’owe aplikacje są dziś sporym zagrożeniem na rynku. Wielu oszustów tworzy fałszywe rozszerzenia lub aplikacje, które “udają” np. MetaMask, nakłaniając użytkowników do podania im kluczy prywatnych lub fraz początkowych. Kiedy tylko je uzyskają, mogą z łatwością opróżnić portfele kryptowalutowe użytkowników.

I tak np. w zeszłym tygodniu z największego kasyna internetowego kryptowalut, Stake.com, zniknęło aż 41 milionów USD. Z kolei według doniesień medialnych, w środę zhakowano CoinEx i to na ponad 50 milionów USD.

To nie koniec tego typu fatalnych wiadomości. Konto X współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina zostało przejęte w ubiegłą sobotę przez hakera. Przestępca opublikował potem na nim post z linkiem, za pomocą którego ukradł potem fanom Buterina około 700 000 USD w NFT.

Kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.