Zilliqa restartuje swoją sieć po awarii | Wiadomości | CrypS.

Zilliqa restartuje swoją sieć po awarii

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
zilliqa

Twórcy blockchaina Zilliqa zrestartowali sieć projektu po awarii smart kontraktów. Błąd segmentacji spowodował, że platforma nie przetworzyła bloków.


Sieć Zilliqa przestała generować bloki w dniu 29 lipca. Według oświadczenia, awaria spowodowana była usterką jednej z funkcji języka Scilla, na którym oparty jest projekt. Błąd doprowadził do przerwania procesów serwerowych w węzłach wydobywczych. Deweloperzy tłumaczą:

Scilla zależy od biblioteki kryptograficznej secp256k1. Po jego wdrożeniu wystąpił błąd segmentacji, gdy jeden z parametrów znalazł się poza prawidłowym zakresem.

Zespół wydał nową wersję oprogramowania, która wykorzystuje poprawioną kompilację secp256k1. Aktualizacja została przetestowana w testbenchu – platforma poprawnie obsługuje parametry spoza zakresu.

Zilliqa została wprowadzona na rynek w 2017 roku. Projekt zyskał rozgłos dzięki wczesnemu wdrożeniu technologii shardingu, metody poziomego podziału danych w celu zwiększenia przepustowości blockchaina.

Przypomnijmy, że platforma blockchain Celo również przeszła arwarię w lipcu 2022 roku w związku z uruchomieniem sieci smart kontraktów Uniswap.

zilliqareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.