Zilliqa restartuje swoją sieć po awarii | Wiadomości | CrypS.

Zilliqa restartuje swoją sieć po awarii

Maciej Żerelik
zilliqa

Twórcy blockchaina Zilliqa zrestartowali sieć projektu po awarii smart kontraktów. Błąd segmentacji spowodował, że platforma nie przetworzyła bloków.


Sieć Zilliqa przestała generować bloki w dniu 29 lipca. Według oświadczenia, awaria spowodowana była usterką jednej z funkcji języka Scilla, na którym oparty jest projekt. Błąd doprowadził do przerwania procesów serwerowych w węzłach wydobywczych. Deweloperzy tłumaczą:

Scilla zależy od biblioteki kryptograficznej secp256k1. Po jego wdrożeniu wystąpił błąd segmentacji, gdy jeden z parametrów znalazł się poza prawidłowym zakresem.

Zespół wydał nową wersję oprogramowania, która wykorzystuje poprawioną kompilację secp256k1. Aktualizacja została przetestowana w testbenchu – platforma poprawnie obsługuje parametry spoza zakresu.

Zilliqa została wprowadzona na rynek w 2017 roku. Projekt zyskał rozgłos dzięki wczesnemu wdrożeniu technologii shardingu, metody poziomego podziału danych w celu zwiększenia przepustowości blockchaina.

Przypomnijmy, że platforma blockchain Celo również przeszła arwarię w lipcu 2022 roku w związku z uruchomieniem sieci smart kontraktów Uniswap.

zilliqareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.